Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Jet2, TUI, BA: Hiszpania otworzy granice dla nieszczepionych turystów z Wielkiej Brytanii

W ciągu kilku dni Hiszpania zamierza złagodzić swoje zasady podróżowania dla niezaszczepionych podróżnych z Wielkiej Brytanii.

Kraj już wita turystów z Wielkiej Brytanii, ale tylko zaszczepieni Brytyjczycy i ozdrowieńcy mogą obecnie przyjechać do Hiszpanii w celach turystycznych.


Wakacje w Hiszpanii ciągle są niedostępne dla tych, którzy nie są w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Jednak teraz minister przemysłu, handlu i turystyki tego kraju, Reyes Maroto, powiedziała, że „w ciągu kilku dni” przepisy zostaną złagodzone dla niezaszczepionych podróżnych z miejsc poza UE.

Przemawiając w lokalnej stacji radiowej Onda Cero, zaznaczyła jednak, że niezaszczepieni podróżni nadal będą musieli okazać negatywny test na obecność koronawirusa, aby wjechać do Hiszpanii.

Zobacz też:


Wiadomość ta bez wątpienia przyniesie Brytyjczykom ogromną radość, ponieważ Hiszpania od dawna jest faworytem brytyjskich wczasowiczów.

Wytyczne dotyczące podróży do Hiszpanii zazwyczaj obejmują również Wyspy Kanaryjskie i Baleary.

Jednak przed dokonaniem rezerwacji lub planowaniem podróży należy zawsze sprawdzić najnowsze wytyczne Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ponieważ może się to szybko zmienić ze względu na charakter pandemii.


Podróżni, którzy tego lata wybierają się na Majorkę lub Ibizę, będą musieli również zwrócić uwagę na nowe przepisy dotyczące alkoholu podczas wakacji all-inclusive.

Władze Balearów przyjęły rozporządzenie, które ma ograniczyć antyspołeczne zachowania turystów na wyspach.

Zobacz też: Brytyjczycy wściekli. Podczas wakacji all-inclusive na Majorce i Ibizie można wypić tylko 6 drinków dziennie

Zgodnie z nowymi przepisami, które zostały już wprowadzone w styczniu w popularnych miejscowościach wypoczynkowych Playa de Palma i Magaluf na Majorce i w Sant Antoni de Portmany na Ibizie hotelarze nie mogą serwować więcej niż 6 napojów alkoholowych dziennie.

-