Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nie rozbiłam rodziny – twierdzi ukraińska uchodźczyni

Ukraińska uchodźczyni, o której zrobiło się głośno w brytyjskich mediach, powiedziała, że „nie rozbiła brytyjskiej rodziny”.

Matka dwójki dzieci, której partner rzucił ją dla kobiety z Ukrainy, ostrzegła rodziny, które zdecydują się na pomoc uchodźcom.

28-letnia Lorna Garnett nie była do końca przekonana czy chce wpuścić nieznajomą kobietę do swojego domu w Bradford w hrabstwie West Yorkshire w Wielkiej Brytanii.


Jednak jej ukochany 29-letni Anthony był nieugięty i stwierdził, że należy pomóc ludziom uciekającym przed wojną, dlatego dołączył do programu Domy dla Ukrainy.

Rodzina przyjęła 22-letnią Sofiię Karkadym ze Lwowa, która uciekła przed rosyjską agresją, jednak 10 dni później piękna informatyczka została oskarżona o rozbicie brytyjskiej rodziny.

Zobacz też:  Nie przyjmujcie Ukrainek. W ciągu 2 tygodni zrujnowała moje życie — ostrzega Brytyjka

Jak opowiedziała kobieta portalowi Metro, była zszokowana, gdy zobaczyła, że Ukrainka od samego wprowadzenia się do ich domu ubiera głębokie dekolty i flirtuje z jej mężem.

Lorna była tak zła z powodu sytuacji, że poprosiła Sofię, aby opuściła jej rodzinny dom w Bradford, jednak je partner stwierdził, że wyprowadzi się razem z nią.


Zaledwie 10 dni po przyjęciu kobiety z Ukrainy partner Lorny spakował walizki i wyprowadził się z Ukrainką do domu swoich rodziców.

Sprawę opisują wszystkie brytyjskie media dlatego Sofiia postanowiła się w wypowiedzieć i stwierdziła, że nie rozbiła rodziny.

Kobieta twierdzi, że między nią i Anthonym się nic nie wydążyło pod dachem Brytyjczyków, a do intymnych sytuacji doszło dopiero po wyprowadzeniu.


Sofiia, która uciekła ze Lwowa i przedostała się do Polski, gdy jej ojczyzna była spustoszona przez wojska rosyjskie, powiedziała The Sun : „Nie jestem burzycielem rodzin. To kure..stwo”.

Sofiia powiedziała, że ​​sytuacja była skomplikowana, ale dodała: „Wiemy, że nic się między nami nie wydarzyło. To była moja decyzja o odejściu, jednak kiedy to zrobiłam, Tony postanowił pojechać ze mną”.


Sofiia powiedziała, że ​​została oskarżona o zniechęcanie brytyjskich rodzin do przyjmowania uchodźców.

Powiedziała też, że chociaż „doskonale się dogadywali”, to było „niewinne” i „nie wydarzyło się nic więcej”.

Jednak para po wyprowadzce do rodziców Anthonego rozpoczęła wspólne szukanie domu i proces o stałą wizę dla Sofii.

-