Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zebrała 45 000 funtów, udając, że ma raka. Sąd nakazał jej zapłacić zaledwie 5 funtów

Przebiegła i manipulująca ludźmi kobieta z Wielkiej Brytanii, która udawała, że ​​ma raka, aby oszukać ludzi na dziesiątki tysięcy funtów, musi zapłacić zaledwie pięć funtów.

44-letnia Nicole Elkabbas skłamała, pisząc, że poddała się sześciu cyklom chemioterapii i trzem operacjom po zdiagnozowaniu raka jajnika.


Jej strona GOFUNDME, zatytułowana „Nicole potrzebuje naszej pomocy w leczeniu”, zebrała 45 000 funtów na przełomowe leczenie w Hiszpanii – zaledwie kilka dni po tym, jak lekarze powiedzieli jej, że jest zdrowa.

Wiosną 2018 roku około 700 nieznajomych oraz wiele osób z jej społeczności w Broadstairs w hrabstwie Kent przekazało jej darowizny.

Zamiast wydać pieniądze na leczenie, Elkabbas spędzała czas na wycieczkach do Włoch i Hiszpanii, na hazard i wystawne posiłki w restauracjach.


Została złapana dopiero po tym, jak jej konsultant onkolog odkrył jej stronę z prośbą o darowizny założone przez jej mamę Delores.

Była konsultantka mody Harrodsa nie przyznała się do winy w swoim pierwszym procesie w listopadzie 2020 roku, twierdząc, że naprawdę wierzyła, że ​​ma raka, jednak została skazana na dwa lata i dziewięć miesięcy w 2021 roku.

Ponieważ nie ma żadnych aktywów finansowych ani możliwości spłaty dla swoich prawie 700 ofiar, teraz nakazano jej spłacić zaledwie 5 funtów w ciągu następnych 28 dni.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Samolot Ryanair z Polski do UK musiał lądować w Amsterdamie po zgłoszeniu alarmu na pokładzie
 Czytaj następny artykuł:
Ukraińska uchodźczyni, której obecny partner zostawił dla niej żonę odniosła się do sytuacji


// //