Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samolot Ryanair z Polski do UK musiał lądować w Amsterdamie po zgłoszeniu alarmu na pokładzie

Samolot tanich linii lotniczych Ryanair lecący do Glasgow został zmuszony do zmiany kierunku lotu do Amsterdamu po tym, jak jeden z pasażerów zachorował na pokładzie.

Samolot Ryanair z lotniska Warszawa-Modlin wylądował w Amsterdamie po zgłoszeniu nagłego wypadku medycznego w połowie lotu.


Lot FR4742 miał wylądować w Glasgow w Wielkiej Brytanii w piątek o 19:55 czasu lokalnego po spodziewanej dwugodzinnej i 45-minutowej podróży z Warszawy.

Jednak zapisy lotów pokazują, że samolot ogłosił alarm „squawk 7700” podczas lotu nad Holandią, gwałtownie schodząc z wysokości 38 000 stóp i kierując się na lotnisko Amsterdam Schiphol.

Jak donosi w Glasgow Live, kod „squawk 7700” jest zarezerwowany dla sytuacji awaryjnych i natychmiast ostrzega kontrolę ruchu lotniczego (ATC) i inne pobliskie samoloty, że samolot jest w niebezpieczeństwie.

Z doniesień wynika, że ​​pilot zgłosił chorego pasażera na pokładzie i początkowo wybrał lot do Londynu Stansted, jednak ze względu na szybko pogarszający się stan pasażera zdecydował się udać na najbliższe lotnisko, którym był Amsterdam.


Samolot ponownie wystartował niedługo później i kontynuował lot na lotnisko w Glasgow, gdzie wylądował o 21:15 czasu lokalnego.

Rzeczniczka Ryanair powiedziała Glasgow Live: „Samolot z Warszawy do Glasgow (24 czerwca) został przekierowany do Amsterdamu po tym, jak pasażer zachorował na pokładzie”.

Zobacz też:


„Załoga zadzwoniła z wyprzedzeniem, aby poprosić o pomoc medyczną po przylocie, samolot wylądował normalnie, a pasażer wysiadł i został przyjęty przez medyków”.

„Samolot kontynuował lot do Glasgow 46 minut później. Ryanair przeprasza wszystkich klientów za to krótkie opóźnienie”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
36-latka zamordowana w przerażającym ataku na ulicy w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Zebrała 45 000 funtów, udając, że ma raka. Sąd nakazał jej zapłacić zaledwie 5 funtów


// //