Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szef Ryanair: Brytyjczycy nie chcą pracować jako bagażowi, dlatego brakuje personelu na lotniskach

Szef tanich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, twierdzi, że Brytyjczycy nie chcą pracować jako bagażowi, dlatego braki kadrowe nadal dotykają sektor lotniczy.

British Airways i easyJet zlikwidowały setki lotów w ostatnich miesiącach z powodu utrzymujących się niedoborów personelu.


Jednak O'Leary powiedział, że jego tania linia lotnicza „nie ma żadnych problemów”, które dotknęły rywali.

Powiedział, że Ryanair uniknął tych samych problemów, ponieważ nie zwalniał pracowników podczas pandemii Covid-19 i szybko sprowadził personel będący w oczekiwaniu z powrotem do pracy.

Szef Ryanair powiedział też, że Wielka Brytania musi szybko znaleźć sposób na otwarcie rynku pracy po opuszczeniu UE.

„Nie będę ponownie prowadzić kampanii w sprawie Brexitu, ale Wielka Brytania będzie musiała znaleźć sposób na otwarcie rynku pracy między Wielką Brytanią a Unią Europejską, aby znaleźć ludzi do wykonywania prac, których Brytyjczycy nie chcą wykonywać” - powiedział The Telegrach.


„Nie chcą zbierać owoców, nie chcą pracować w rolnictwie, nie chcą pracować w hotelach i restauracjach, ochronie czy obsłudze bagażu na lotniskach” - dodał.

Jego wypowiedź pojawiła się po tym, jak doniesiono, że na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii rodziny spały na podłodze wśród stosów walizek, a w ogromnych kolejkach mdleli ludzie.

Największe lotnisko w Wielkiej Brytanii pogrążyło się w ten weekend w kompletnym chaosie, a firmy zajmujące się bagażami nazwały kryzys w sektorze lotniczym „najgorszym koszmarem, jakie kiedykolwiek widziano”.

Zobacz też:


Rozzłoszczeni pasażerowie skarżyli się na Twitterze na opóźnienia lotów, a jedna osoba twierdziła, że widziała kobietę, która zemdlała w ogromnej kolejce.

Braki kadrowe spowodowane masowymi zwolnieniami w czasach pandemii pogrążają przemysł lotniczy w chaosie.


Chaos na brytyjskich lotniskach trwa już od kilku tygodni i prawdopodobnie się pogłębi, bo członkowie związku zawodowego GMB pracujący na lotnisku Heathrow głosowali w czwartek rano za strajkiem.

Nadchodząca akcja strajkowa obejmie około 700 pracowników i według Związku GMB „prawdopodobnie będzie miała miejsce w szczytowym okresie wakacji letnich”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, easyJet, BA: Lista linii lotniczych i miejsc, w których odbędą się strajki i zakłócenia latem
 Czytaj następny artykuł:
Ciała 46. osób znalezione w ciężarówce w Teksasie. Zmarli z powodu udaru i wyczerpania