Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wysokie ceny paliwa powodem wzrostu nadużyć wobec pracowników stacji w UK

Pracownicy stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii zgłaszają co raz więcej nadużyć ze strony kierowców, niezadowolonych z rosnących cen paliwa.

Ceny paliwa w Wielkiej Brytanii znowu wzrosły w ten weekend, bijąc przy tym nowe rekordy.


Według operatora sądowego Ascona Group wzrost cen spowodował „ogromny wzrost” obelg werbalnych, skierowanych do pracowników, ze strony kierowców, którzy są źli na cenę na dystrybutorze.

Również firma Forecourt Eye, zajmująca się odzyskiwaniem długów z ropy naftowej, twierdzi, że pracownicy mają do czynienia z „bardzo wojowniczymi postawami” ze strony klientów.

Jak twierdzi Forecourt Eye również incydenty związane z ucieczką, podczas której kierowca napełnia bak i próbuje uciec bez zapłaty, wzrosły w tym roku o 61% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

Forecourt Eye zajmuje się odnajdowaniem osób niepłacących za paliwo na ponad 1000 stacjach benzynowych.


Według niej liczba jej nowych klientów podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ze względu na wzrost liczby niepłacących.

Dane pokazują, że średnia cena litra benzyny bezołowiowej osiągnęła 191,05 pensa w niedzielę, podczas gdy olej napędowy osiągnął nowy szczyt na poziomie 199 pensów.

Zobacz też:


Oznacza to, że pełne zatankowanie 55-litrowego samochodu rodzinnego będzie teraz kosztować odpowiednio 105 GBP i 109,42 GBP.

Zarówno AA, jak i RAC twierdziły w ciągu ostatnich kilku dni, że wzrost cen benzyny jest nieuzasadniony, ponieważ ceny hurtowe spadły.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejne loty z UK odwołane. Lotnisko nie jest w stanie obsłużyć tylu pasażerów
 Czytaj następny artykuł:
Uwaga: Korki po wywróceniu się ciężarówki na M5 w pobliżu Halesowen


// //