Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kolejne loty z UK odwołane. Lotnisko nie jest w stanie obsłużyć tylu pasażerów

Kolejne loty z brytyjskiego lotniska Heathrow zostały dzisiaj odwołane z powodu liczby pasażerów przekraczającej maksymalną przepustowość lotniska.

Łącznie 30 lotów z Wielkiej Brytanii zostało usuniętych z porannego rozkładu lotów w związku z trwającym chaosem podróżniczym na brytyjskich lotniskach.


Oczekuje się, że większość pasażerów zostanie przeniesiona na inne loty odbywające się poza godzinami szczytu, dzięki czemu nadal będą mogli dziś wylecieć.

Rzecznik Heathrow powiedział: „Spodziewamy się większej liczby pasażerów w dzisiejszym porannym szczycie, niż wynosi obecna zdolność obsługi lotniska, dlatego, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, poprosiliśmy linie lotnicze o usunięcie 30 lotów z porannego rozkładu tylko na dzisiaj”.

„Przepraszamy za wpływ, jaki ma to na plany podróży”.


„Ciężko pracujemy, aby zapewnić wszystkim bezproblemową podróż przez Heathrow tego lata, a najważniejsze jest upewnienie się, że wszyscy dostawcy usług na lotnisku mają wystarczające zasoby, aby zaspokoić popyt”.

Oczekuje się, że 98% lotów będzie działać zgodnie z planem.

Klienci, których dotyczyły odwołania lotów, powinni skontaktować się z ich liniami lotniczymi i uzyskać poradę na temat możliwych alternatyw.

Zobacz też:


Jednak niektórzy pasażerowie nie dowiedzieli się, że ich loty zostały odwołane, dopóki nie przybyli na najbardziej ruchliwe lotnisko w Wielkiej Brytanii.

Andy Mossack powiedział dla Sky News: „Dziś rano na Heathrow totalny chaos. Loty British Airways odwołane i zerowa obsługa klienta”.


Inny pasażer, którego dotyczy problem, Andrew Douglas, opisał, że miał lecieć na wakacje, ale „ostatnie cztery godziny spędził w wielu kolejkach na lotnisku Heathrow, a lot został odwołany”.

„Absolutny chaos, kompletny chaos i dowiedziałem się dopiero przy odprawie bez wcześniejszego powiadomienia. Przerażająca obsługa” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju. Deklaracja szczytu NATO
 Czytaj następny artykuł:
Wysokie ceny paliwa powodem wzrostu nadużyć wobec pracowników stacji w UK


// //