Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson przerywa milczenie w związku z rezygnacją Rishiego Sunaka i Sajida Javida

Boris Johnson odpowiedział na odejście Rishi Sunaka ze stanowiska ministra finansów, mówiąc, że „jest mu przykro”, że otrzymał list rezygnacyjny Sunaka i chwaląc jego „wybitne zasługi”.

W liście premier Wielkiej Brytanii napisał: „Drogi Rishi, z przykrością przyjąłem Twój list rezygnacyjny ze stanowiska w rządzie”.


„Służyłeś krajowi w najtrudniejszym okresie dla naszej gospodarki w historii pokoju”.

Premier zwrócił też uwagę na plan urlopów, pracę pana Sunaka nad popandemicznym ożywieniem gospodarczym i naprawą finansów publicznych, a także obniżki podatków.

„Bardzo cenię twoje rady i głębokie zaangażowanie w służbę publiczną i będzie mi brakowało pracy z tobą w rządzie” – podsumował.

Johnson również napisał Sajidowi Javidowi, że „jest mu przykro”, że otrzymał rezygnację z funkcji ministra zdrowia i zasugerował, że jego rząd „nadal będzie wykonywał” jego plany dla NHS.

W krótkim liście premier napisał: „Drogi Saj, dziękuję za Twój list, w którym składasz rezygnację. Bardzo mi przykro, że go przyjąłem. Służyłeś temu rządowi i obywatelom Wielkiej Brytanii z wyróżnieniem”.

Johnson zauważył pracę pana Javida w celu rozwiązania zaległości z powodu Covid-19 i innych planów dotyczących służby zdrowia i obiecał, że „rząd będzie nadal je realizował”.


„Będziemy bardzo za tobą tęsknić i nie mogę się doczekać twojego udziału z tylnych ławek Izby Gmin” – podsumował.

Minister finansów Rishi Sunak i minister zdrowia Sajid Javid zrezygnowali wczoraj ze stanowiska w rządzie Borisa Johnsona.

Minister finansów powiedział: „Społeczeństwo słusznie oczekuje, że rząd będzie prowadzony właściwie, kompetentnie i poważnie”.

„Zdaję sobie sprawę, że to może być moja ostatnia praca ministerialna, ale uważam, że warto o te standardy walczyć i dlatego rezygnuję” - dodał.

Chwile wcześniej Javid napisał na Twitterze: „Rozmawiałem z premierem, aby złożyć rezygnację z funkcji ministra zdrowia i opieki społecznej”.

Zobacz też:


„Służenie w tej roli było ogromnym przywilejem, ale żałuję, że nie mogę kontynuować z czystym sumieniem”.

Rezygnacje pojawiły się po tym, jak Johnson został zmuszony do upokarzających przeprosin za postępowanie w sprawie awantury dotyczącej Chrisa Pinchera.


Chris Pincher, poseł Partii Konserwatywnej odpowiedzialny za dyscyplinę w partii został oskarżony o obmacywanie dwóch mężczyzn.

Po przyznaniu się do „niewłaściwego zachowania”, na światło dzienne wypłynęły inne przypadki, kiedy miał molestować partyjnych kolegów.

Po kilku dniach zaprzeczania okazało się, że premier Boris Johnson wiedział o oskarżeniach, gdy mianował Pinchera na ważne stanowisko.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ojciec dwójki dzieci, który zostawił żonę dla Ukrainki, ujawnił, że ​​został jej opiekunem po tym, jak częściowo straciła wzrok
 Czytaj następny artykuł:
Nadhim Zahawi zastępuje Sunaka na stanowisku ministra finansów – Steve Barclay zostaje ministrem zdrowia


// //