Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Masło za 9 GBP, ser i steki zabezpieczane przed kradzieżą w UK

Koszty życia w Wielkiej Brytanii wciąż rosną, drożeją też produkty w supermarketach.

Spowodowało to, że niektóre supermarkety zaczęły zabezpieczać produkty Takie jak ser, masło lub steki przed kradzieżami.


W media społecznościowych udostępniono zdjęcia z dwóch sklepów w Wolverhampton które zakładają taki na niektóre ze swoich produktów, aby zapobiec kradzieży.

Są to niekoniecznie drogie produkty jak np. kawałek sera za 3,99 GBP.

Cheddar Aldi został przedstawiony z zakrywającym go dużym urządzeniem zabezpieczającym, które należy usunąć w kasie.

Inne zdjęcie przedstawiało paczkę steków za 8 funtów umieszczoną w przezroczystym pudełku chroniącym przed kradzieżą.

Wiadomość pojawia się kilka dni po masowym oburzeniu, że paczka masła Lurpak została wyceniona na oszałamiające 9.35 funtów.

Ceny masła Lurpak wzrosły tak bardzo z powodu inflacji i wojny między Ukrainą a Rosją, że kupujący zaniemówili, gdy zobaczyli, jak cena opakowania masła do smarowania wzrosła do prawie 10 funtów.


Jedno zdjęcie krążące w mediach społecznościowych pokazuje 1 kg paczkę Lurpak w sprzedaży za aż 9,35 funta, chociaż supermarket, w którym był sprzedawany, jest nieznany.

Wiemy jednak, że Ocado Online sprzedaje opakowanie 1 kg za 9 funtów, podczas gdy ich opakowania 750 g są dostępne za 7,25 funtów.

Zobacz też:


W rzeczywistości cena Lurpaka wzrosła tak bardzo, że niektóre ze sklepów Asda umieszczają etykiety zabezpieczające wokół swoich paczek popularnego produktu do smarowania.

Zdjęcie przesłane na Twittera przez mężczyznę o imieniu Charlie Bennett pokazuje pudełka Lurpak wystawione na sprzedaż za 6 funtów, z owiniętymi wokół nich etykietami „security protected”

Wielka Brytania stoi obecnie w obliczu najgorszej inflacji od 40 lat, która w ciągu 12 miesięcy do maja wzrosła o 9,1%, co jest najwyższą wartością od co najmniej lutego 1982 r., kiedy osiągnęła 10,2%.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Bye, bye Boris” premier Wielkiej Brytanii w pośpiechu uciekł z Izby Gmin
 Czytaj następny artykuł:
Kupony o wartości do 210 GBP do supermarketów w UK. 6 miejsc, gdzie można je otrzymać