Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Bye, bye Boris” premier Wielkiej Brytanii w pośpiechu uciekł z Izby Gmin

Boris Johnson szybko i w pospiechu opuścił dziś Izbę Gmin po brutalnej sesji Pytań do Premiera.

Premier rzucił się do drzwi po tym, jak były minister zdrowia Sajid Javid wygłosił druzgocące oświadczenie po jego rezygnacji zeszłego wieczoru.


Posłowie opozycji widząc, że premier ucieka, przemykając obok przedniej ławki, która w ciągu ostatnich 24 godzin została zmniejszona przez lawinę rezygnacji, zaczęli krzyczeć „Żegnaj, Boris!”

Premier opuścił swoje miejsce kilka sekund po tym, jak usłyszał wiele nieprzychylnych słów podczas przemówienia Javida.

Były minister zdrowia powiedział, że kilkakrotnie dał Johnsonowi szanse, bo miał wątpliwości, ale doszedł do wniosku: „że przycisk resetowania może działać tylko tyle razy”.

Javid wezwał też innego ministra gabinetu, aby dołączył do niego i Rishiego Sunaka w ich wysiłkach mających na celu usunięcie Johnsona od władzy.

Powiedział posłom: „W zeszłym miesiącu dałem mu szanse po raz ostatni… Doszedłem do wniosku, że problem zaczyna się na górze i wierzę, że to się nie zmieni, a to oznacza, że ​​jest to dla tych z nas, którzy ponoszą odpowiedzialność, czas na wprowadzenie tej zmiany”.


Boris Johnson walczy o przetrwanie polityczne po tym, jak dwóch z jego czołowych ministrów zaatakowało jego przywództwo i złożyło rezygnację.

Zobacz też:


Wczoraj minister finansów Rishi Sunak i minister zdrowia Sajid Javid odeszli w ciągu 10 minut, po czym nastąpiła lawina rezygnacji młodszych ministrów i doradców.

W sumie z rządu Borisa Johnsona w ciągu niecałego dnia odeszło już 13 ministrów i doradców.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ministrowie gabinetu, udali się pod numer 10, aby wezwać Borisa Johnsona do rezygnacji
 Czytaj następny artykuł:
Masło za 9 GBP, ser i steki zabezpieczane przed kradzieżą w UK