Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Susza w UK. Wprowadzono zakaz używania węży ogrodowych

W Wielkiej Brytanii w tym roku odnotowano najsuchszy lipiec od 1935 roku.

Spowodowało to, że ponad dwa miliony domów zostaną objęte nowym zakazem podlewania ogródków i używania węży ogrodowych do mycia samochodów czy ochładzania się w ogrodzie.

South East Water ogłosiło dzisiaj „tymczasowy zakaz używania” węży i ​​zraszaczy w regionach Kent i Sussex co dotknie około 2.2 miliona osób.


Od 12 sierpnia ludzie nie będą mogli używać ich do podlewania ogrodów, czyszczenia samochodów, napełniania stawów i basenów.

Lekceważenie tego ograniczenia może prowadzić do rozprawy sądowej i grzywny w wysokości do 1000 funtów.

Zobacz też:


Firma poinformowała w środę rano, że „nie innego ma wyboru”, jak tylko wprowadzić zakaz.

W oświadczeniu na stronie internetowej South East Water napisano: „To był czas ekstremalnych warunków pogodowych w Wielkiej Brytanii”.

„Oficjalne dane pokazują, że jest to najsuchszy lipiec w historii od 1935 r., a okres od listopada 2021 r. do lipca 2022 r. był najbardziej suchym ośmiomiesięcznym okresem od 1976 r.”.


„W lipcu na południowym wschodzie widzieliśmy tylko 8 procent średnich opadów w miesiącu, a prognoza długoterminowa na sierpień i wrzesień pokazuje podobną pogodę”.

„Zapotrzebowanie na wodę tego lata pobiło wszystkie poprzednie rekordy, w tym falę upałów z podczas pandemii Covid-19”.

„Produkujemy dodatkowe 120 milionów litrów wody dziennie, aby zaopatrywać naszych klientów, co odpowiada codziennemu zaopatrywaniu czterech miast wielkości Maidstone lub Eastbourne”.

„Podejmujemy ten krok, aby zapewnić wystarczającą ilość wody zarówno do niezbędnego użytku, jak i do ochrony środowiska”.

„Umożliwi nam to również zmniejszenie ilości wody, którą musimy pobierać z już obciążonych lokalnych źródeł wody”.


Nie podano daty zakończenia zakazu, jednak jeśli ostrzeżenia meteorologów się spełnią i w sierpniu nadal będzie gorąca i słoneczna pogoda, Anglia stanie w obliczu suszy.

Wcześniej już Southern Water poinformował o takim samym zakazie, który będzie obowiązywał od 5 sierpnia dla 1,5 miliona osób.

Istnieją obawy, że Thames Water, która obsługuje 15 milionów klientów, może również nałożyć zakaz używania węży ogrodowych.

Zobacz też:


Rzecznik firmy zapytany o plany dotyczące radzenia sobie z suszą, nie wykluczył takiej możliwości.

Według prognoz Wielka Brytania może spodziewać się chłodniejszych dni przez resztę tygodnia, ale wysokie temperatury powrócą po weekendzie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Szukał miłości” i został potrącony przez pociąg w UK. Niesamowita historia żółwia Clyde'a
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjczyk kupił 4* wakacje na Teneryfie za jedyne 34 GBP za 4 osoby