Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Szukał miłości” i został potrącony przez pociąg w UK. Niesamowita historia żółwia Clyde'a

Żółw afrykański potrącony z Norwich przez pociąg, który jechał z prędkością 90 mil na godzinę, był „głodny seksu i szukał miłości”.

Pasażerowie Greater Anglia prawie nie wierzyli własnym uszom, kiedy maszynista powiedział im, że są opóźnienia z powodu żółwia na torach.

W cudowny sposób gad przetrwał zderzenie i doznał tylko „powierzchownych” obrażeń na wierzchołku skorupy.


Od tego czasu pojawiły się pytania, w jaki sposób i dlaczego 63-kilogramowy żółw o imieniu Clyde uciekł ze swojego domu w Swallow Aquatics w East Harling w Norfolk.

Okazuje się, że gad zburzył betonową ścianę swojej zagrodzie w poszukiwaniu kobiecego towarzystwa.

Żółw olbrzymi następnie przeszedł przez łąkę i przemknął przez płot obok linii kolejowej ciągnącej się przy rezerwacie dzikiej przyrody.

Niestety, zapał Clyde’a do zaspokojenia jego romantycznych potrzeb prawie zakończył się katastrofą, gdy w poniedziałek rano, ponad dzień po jego wielkiej ucieczce, pociąg przeciął mu skorupę.


Dillon Prest, menedżer Swallow Aquatics, powiedział: „Myślę, że wyrwał się na wolność, ponieważ chciał znaleźć żółwią dziewczynę”.

„Wydaje mi się, że po prostu chciał mieć kobiece towarzystwo i uznał, że Norwich to odpowiednie miejsce, by je znaleźć”.

„Jest niesamowicie wytrzymałym stworzeniem i wydawał się wyjątkowo niewzruszony po tym, jak został potrącony przez pociąg”.

„Żółwie olbrzymie potrafią się poruszać dość szybko i odszedł około pół mili od swojego domu”.

„Cały czas szedł wzdłuż torów, nawet kiedy go znaleźliśmy, po tym, jak został potrącony przez pociąg”.


„Na szczęście nie jest bardzo ranny. Dostaje antybiotyki i odpoczywa u weterynarzy i mamy nadzieję, że wkrótce go ponownie zobaczymy”.

Operator kolejowy Greater Anglia poinformował dziennik "The Guardian", że żółw został zabrany z torów przez specjalistów zajmujących się zwierzętami do kliniki. "Zostaliśmy poinformowani, że żółw będzie zdrowy" - poinformowała spółka.

Zobacz też:


Dwa z pociągów spółki zostały zatrzymane, w tym linia Norwich do Stansted, przewożąca 125 pasażerów.

Jak zauważył rzecznik Greater Anglia, firma po raz pierwszy musiała wykorzystać taką wymówkę do tłumaczenia opóźnień pociągów, co zresztą spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez podróżnych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania balansuje na krawędzi recesji. Dodatek na energię powinien wzrosnąć do 600 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Susza w UK. Wprowadzono zakaz używania węży ogrodowych