Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czteroletnia dziewczynka zginęła w eksplozji domu w Londynie

Czteroletnia dziewczynka zginęła w eksplozji domu w Croydon w południowym Londynie.

Cztery inne osoby zostały uratowane z posiadłości, która zawaliła się po wybuchu.


Do pożaru na Galpin's Road w Thornton Heath wkrótce po 7 rano w poniedziałek zostało wysłanych sześć wozów strażackich i około 40 strażaków,

Metropolitan Police poinformowała: „Policję wezwano wkrótce po godzinie 07:00 w poniedziałek, 8 sierpnia, po doniesieniach o eksplozji i pożarze w budynku mieszkalnym przy Galpin's Road w Mitcham”.

„W akcji ratunkowej wzięła udział Londyńska Straż Pożarna, niestety czteroletnia dziewczynka zmarła. Ciało dziecka, uważanego za czteroletnią dziewczynkę, zostało odzyskane z budynku”.

„Jej najbliżsi krewni zostali poinformowani i są wspierani przez specjalnie przeszkolonych oficerów”.

50-letni Kutoya Kukanda i 62-letni Delroy Simms, którzy mieszkają w pobliżu, powiedzieli, że pomogli uratować troje dzieci z gruzów.


Kukanda powiedział dla korespondentki Sky News Madeline Ratcliffe, że spał, gdy usłyszał coś, co brzmiało jak „bomba”.

Otworzył okno i zobaczył chmurę „dymu” i usłyszał „krzyk ludzi”, więc wybiegł na zewnątrz w swoich szortach i zobaczył zawalony dom.

„Ludzie w domu krzyczeli”, powiedział, dodając, że „dzieci krzyczały i płakały”, a kobieta „trzęsła się”.

Zobacz też:


Czterdzieści nieruchomości zostało ewakuowanych, a dziesiątki mieszkańców zebrało się w piżamach przed 50-metrowym kordonem policyjnym.

Niektórzy powiedzieli, że dwa tygodnie temu zgłosili silny zapach gazu, a inni, że w ciągu ostatnich dwóch dni mieli zawroty głowy i mdłości.


Jeden z lokalnych mieszkańców powiedział Sky News, że usłyszał głośny huk z kilku ulic dalej, który był jak „burza” przechodząca przez dom i wysadzająca drzwi.

Inni mówili, że obudził ich hałas. Pewien mężczyzna mieszkający przy ulicy powiedział, że okna i drzwi pokoju jego syna drżały po eksplozji.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Fala upałów w Wielkiej Brytanii będzie dłuższa niż w lipcu
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy wściekli na Ryanair. Lot do UK opóźniony o 25 godzin