Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Uwaga. Tysiące jadowitych krabów na plażach w UK

Turyści oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii udający się na plażę zostali ostrzeżeni z powodu tysięcy jadowitych krabów, które zaroiły się w popularnym miejscu turystycznym w Kornwalii.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o pierwszym od 175 lat ataku rekina, gdy kobieta została raniona podczas nurkowania z rurką niedaleko Penzance.


Teraz, pojawiło się kolejne zagrożenie na plaży w St Ives, która została opanowana przez przerażające kraby.

Oszałamiająca masa skorupiaków zebrała się na płytkiej wodzie na plaży Porthgwidden, aby zrzucić skorupy przed powrotem w głębiny.

Kraby pająki nie są rzadkością na brytyjskich plażach i można je natychmiast rozpoznać po ich wrzecionowatych długich nogach i szczypcach.

Jednak w tym roku jest ich wyjątkowo dużo, a eksperci twierdzą, że nigdy nie widzieli japońskich krabów pacyficznych w takich ilościach.


Kraby te charakteryzują się jadowitym ukąszeniem, które jest trujące dla ich ofiar, na całe szczęście jest nieszkodliwe dla ludzi, chociaż ich ostre jak brzytwa szczypce wciąż mogą spowodować nieprzyjemny ból.

Według ekspertów masowe zgromadzenia tych skorupiaków u wybrzeża Wielkiej Brytanii stają się coraz częstsze latem ze względu na wzrost temperatury mórz.

Kaaby prawdopodobnie będą przebywać w tym miejscu przez kilka tygodni, gdy odrodzi się ich twarda zewnętrzna skorupa, przeniosą się na głębokość około 300 stóp.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowy wirus rozprzestrzenia się w Chinach. Już 35 osób zaraziło się wirusem Langya
 Czytaj następny artykuł:
Pięciomiesięczne strajki w Ryanair. Jak wpłyną na podróże z UK?