Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boeing 747 BA przetransportowany autostradami M5, M6, M56 i M60 do Manchesteru

Boeing 747 odbył dziś swoją ostatnią podróż na lotnisko Barton na naczepie ciężarówki.

Górny pokład wycofanego samolotu został przetransportowany z Kemble na skraju Cotswolds do Salford , gdzie ma stać się nową atrakcją turystyczną.


Pokład samolotu wyruszył około 9:41 i przejechał wzdłuż M5, M6, M56 i M60 docierając do Salford o godzinie 14:27.

Firma Doors2Manual, zajmująca się pamiątkami lotniczymi, planuje wykorzystać „The Deck”, jak go nazwano jako atrakcję turystyczną w tym jako tło na wesela i konferencje oraz w celach edukacyjnych.

Będzie to też jedyny w Wielkiej Brytanii symulator lotu 747 wykorzystujący prawdziwy pokład samolotu.


Boeing 747 to bardzo lubiany samolot w przemyśle lotniczym, jednak z powodu pandemii Covid-19, ostatnie 38 zostało wysłanych na wcześniejszą emeryturę.

British Airways zezłomowało wszystkie 31 samolotów Boeing 747 – 10 procent całej floty, podczas gdy Virgin Atlantic wycofało ostatnie siedem samolotów.

Drew Hanna, współzałożyciel Doors2Manual, firmy zajmującej się pamiątkami lotniczymi, która uratowała samolot przed złomowaniem, powiedział: „To było nasze marzenie od bardzo dawna i jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu przygotowujemy się na ostatnią podróż pokładu do naszego hangaru”.


„Nie sądzę, aby wielu z nas widziało wcześniej Boeinga 747 jadącego autostradą, więc będzie to widok, którego wiele rodzin i fanatyków lotów nigdy nie zapomni. Udało nam się zbudować Doors2Manual, który jest, jednym z wiodących na świecie dostawcy pamiątek i części lotniczych”.

„Teraz możliwość uratowania tak znaczącej części kultowego samolotu jest, jak dotąd naszym największym sukcesem”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair. Zobacz, jak uniknąć 55 GBP opłaty
 Czytaj następny artykuł:
Mieszkańcy UK otrzymają 324 GBP dotacji na konto bankowe. DWP ogłosiło datę przelewów