Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy UK otrzymają 324 GBP dotacji na konto bankowe. DWP ogłosiło datę przelewów

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) opublikowało aktualne informacje na temat tego, kiedy wnioskodawcy powinni otrzymać drugą płatność z tytułu wzrostu kosztów utrzymania.

DWP potwierdziło, że ponad osiem milionów gospodarstw domowych o niskich dochodach w Wielkiej Brytanii otrzyma pomoc finansową w wysokości 650 funtów, aby pomóc w zwiększeniu kosztów w związku z gwałtownym wzrostem cen energii, żywności i benzyny.


Płatność zostanie podzielona na dwie raty, a kwalifikujący się wnioskodawcy już otrzymali 326 GBP między 14 a 31 lipca, natomiast kolejne 324 GBP dodatku powinno się znaleźć na ich kontach bankowych jesienią.

DWP opublikowało teraz aktualizację mówiącą, kiedy ludzie powinni spodziewać się drugiej płatności.

Zobacz też:


Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Emerytur: „Druga płatność nastąpi nie później niż 31 października 2022 r., dokładna data zostanie określona przez Sekretarza Stanu w przepisach”.

Najnowsze wytyczne podkreślają również, że DWP używa programu komputerowego do identyfikacji kwalifikujących się wnioskodawców w zakresie płatności z tytułu kosztów utrzymania.


„Nie ma możliwości zgłaszania roszczeń przez osoby, chcące się ubiegać o dodatkowe płatności. Płatności będą wpłacane na konto bankowe, na którym wnioskodawcy zwykle otrzymują świadczenia lub na podstawie preferowanych przez wnioskodawcę rozwiązań alternatywnych, tam, gdzie ma to zastosowanie” – podało DWP.

Kto jest uprawniony do otrzymania 324 funtów?

Rząd poinformował, że pomoc w wysokości 326 i 326 funtów otrzymają osoby korzystające z następujących świadczeń:
  • Income-based Jobseekers Allowance
  • Income-related Employment and Support Allowance
  • Income Support
  • Working Tax Credit
  • Child Tax Credit
  • Pension Credit

DWP i HM Revenue and Customs (HMRC) identyfikują osoby kwalifikujące się do otrzymania płatności z tytułu kosztów utrzymania.

Osoby uprawnione otrzymają płatność automatycznie, więc nie muszą składać wniosku, a płatności mogą pojawić się na kontach jako „DWP Cost of Living”.

Zobacz też:


Jeśli masz wspólne roszczenie z partnerem, otrzymasz jedną wypłatę w wysokości 326 GBP i jedną wypłatę w wysokości 324 GBP za wspólne roszczenie — jeśli się kwalifikujesz.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boeing 747 BA przetransportowany autostradami M5, M6, M56 i M60 do Manchesteru
 Czytaj następny artykuł:
Zakaz używania węży ogrodowych i racjonowanie wody. Bezprecedensowa susza w UK