Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Stan suszy oficjalnie ogłoszony w 8 regionach Anglii

W ośmiu regionach Anglii formalnie ogłoszono stan suszy z powodu wysokich temperatur i słabych opadów.

Według Departamentu Środowiska i Rolnictwa Devon i Kornwalia Solent i South Downs, Kent, południowy Londyn i East Sussex, Herts i północny Londyn, Wschodnia Anglia, Tamiza, Lincolnshire i Northamptonshire oraz East Midlands są dotknięte suszą.

Mieszkańcy i przedsiębiorstwa w dotkniętych obszarach są zachęcani do mądrego korzystania z wody.


Susza to przedłużający się okres niedoboru wody, który pojawia się po długich okresach słabych opadów deszczu lub braku deszczu.

„Wszystkie firmy wodociągowe zapewniły nas, że podstawowe dostawy są nadal bezpieczne” – powiedział w oświadczeniu minister Steve Double.

„Jesteśmy lepiej niż kiedykolwiek przygotowani na okresy suchej pogody, ale nadal będziemy uważnie monitorować sytuację, w tym wpływ na rolników i środowisko i w razie potrzeby podejmować dalsze działania”.

Dziś temperatury w południowych obszarach Wielkiej Brytanii mają wzrosnąć do 35 stopni Celsjusza i ma tam być bardziej gorąco niż na Bahamach, Jamajce i Barbadosie.

Do niedzieli obowiązuje bursztynowe ostrzeżenie o ekstremalnych upałach, a prognozowane temperatury w niektórych częściach Wielkiej Brytanii osiągną 37 °C w ciągu najbliższych czterech dni.


W weekend wydano również najwyższy alarm dotyczący narażenia na pożary, ostrzegając, że istnieje „wyjątkowe” ryzyko rozprzestrzeniania się pożarów w wielu miejscach.

Fala upałów prawdopodobnie wpłynie na zdrowie, warunki transportu i pracy.

Met Office poinformowało, że wymagane mogą być pewne zmiany w praktykach pracy i codziennych procedurach.

Prawdopodobnie więcej osób odwiedzi obszary przybrzeżne, jeziora, rzeki i inne piękne miejsca, co prowadzi do zwiększonego ryzyka bezpieczeństwa wodnego i incydentów związanych z pożarami.


Możliwe są pewne opóźnienia w transporcie drogowym, kolejowym i lotniczym, co może wiązać się z problemami dla tych, którzy doświadczą długotrwałych opóźnień.

Osoby podatne na ryzyko prawdopodobnie odczują niekorzystne skutki zdrowotne, podczas gdy szersza populacja może również ucierpieć.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Morrisons, Tesco, Sainsbury's i M&S z powodu suszy w całej Wielkiej Brytanii wycofują ze sprzedaży grille jednorazowe
 Czytaj następny artykuł:
Gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się o 0,1%. Co to oznacza dla Twoich pieniędzy?