Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Panika zakupowa w UK. Klienci opróżniają półki z butelkowanej wody

Z powodu wprowadzania stanu suszy i fali upałów, która trwa już od kilku dni w UK, Brytyjczycy znów wpadli w panikę zakupową

Spanikowani klienci w Wielkiej Brytanii opróżniają półki supermarketów z butelkowanej wody.
 


Szał zakupów spowodował, że niektóre supermarkety zaczęły wprowadzać ograniczenia ilości wody na jednego klienta.

W piątek sklep Aldi w Londynie rozmieścił plakaty informujące klientów, że mogą kupić od trzech do pięciu butelek wody pitnej na osobę. Sklep później jednak zdjął ogłoszenie.

Szefowie wodociągów radzą Brytyjczykom, aby podlewali rośliny wodą z kąpieli, ograniczali prysznice do czterech minut, wlewali mniej wody do czajnika, prali tylko pełne pranie w pralkach i używali zmywarki maksymalnie raz dziennie.

W odpowiedzi na rady firm wodociągowych ludzie wpadli w panikę, kupując wodę butelkowaną, pozostawiając półki w supermarketach puste, a personel zmuszony do pozostawienia znaków ograniczających klientów do pięciu butelek na osobę.


W ośmiu regionach Anglii formalnie ogłoszono stan suszy z powodu wysokich temperatur i słabych opadów.

Według Departamentu Środowiska i Rolnictwa Devon i Kornwalia Solent i South Downs, Kent, południowy Londyn i East Sussex, Herts i północny Londyn, Wschodnia Anglia, Tamiza, Lincolnshire i Northamptonshire oraz East Midlands są dotknięte suszą.

Mieszkańcy i przedsiębiorstwa w dotkniętych obszarach są zachęcani do mądrego korzystania z wody.


Susza to przedłużający się okres niedoboru wody, który pojawia się po długich okresach słabych opadów deszczu lub braku deszczu.

Jeśli w nadchodzących tygodniach nie nadejdzie deszcz, milionom może zostać wprowadzony zakaz czyszczenia jakichkolwiek pojazdów, budynków i okien. Może to również oznaczać racjonowanie wody dla gospodarstw domowych.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Osoby zarabiające ponad 50 000 GBP w UK muszą ograniczać wydatki z powodu kryzysu kosztów utrzymania
 Czytaj następny artykuł:
Morrisons, Tesco, Sainsbury's i M&S z powodu suszy w całej Wielkiej Brytanii wycofują ze sprzedaży grille jednorazowe