Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Paraliż komunikacyjny w Wielkiej Brytanii. Lotniska Gatwick, Stansted, Heathrow i Manchester ostrzegają pasażerów

Heathrow, Gatwick i inne brytyjskie lotniska wydały ostrzeżenie dla pasażerów podróżujących w tym tygodniu, ponieważ dziesiątki tysięcy pracowników kolei w całym kraju strajkują.

Pracownicy, w tym kierowcy, konduktorzy i inni pracownicy kolei, rozpoczęli trzydniowe strajki, aby domagać się wyższych płac i lepszych warunków. Akcja powoduje zatrzymanie dużych fragmentów sieci kolejowej.


Efekt domina wywołany akcją protestacyjną będzie odczuwalny w całym kraju i odczuje ją wiele osób wyjeżdżających na późne wakacje z lotnisk, do których transport prawdopodobnie zostanie zakłócony.

Członkowie związku kolejowego, morskiego i transportowego (RMT), Stowarzyszenia Pracowników Transportu Płacowego (TSSA) i Unite będą zaangażowani w akcję protestacyjną, po tym, jak trwające rozmowy nie zdołały przełamać impasu.

Lotnisko Gatwick ostrzegło, że strajki będą miały wpływ na tych, którzy próbują dostać się na lotnisko.

„Z powodu akcji protestacyjnych ograniczona ilość pociągów będzie obsługiwać lotnisko Gatwick w dniach 18 i 20 sierpnia, a zakłócenia prawdopodobnie wystąpią też 19 sierpnia z powodu strajków” – powiedział rzecznik Gatwick.

„W dni strajku (18 i 20 sierpnia) ograniczona liczba pociągów będzie kursować między Gatwick a Londynem oraz Gatwick i Brighton tylko od 7:00 do 19:00, bez usług poza tymi godzinami”.


„Zdecydowanie zalecamy pasażerom podróżującym do i z lotniska Gatwick, aby w miarę możliwości korzystali z innych opcji transportu i zapewnili dodatkowy czas na dotarcie na lotnisko”.

Heathrow ostrzegło również o zmniejszonej ilości usług wpływających na pasażerów lotniczych.

„Z powodu planowanej akcji protestacyjnej transport publiczny do i z Heathrow będzie zakłócony w dniach 18–21 sierpnia” – czytamy na stronie internetowej lotniska.

„Proszę zaplanować podróż z wyprzedzeniem i zapewnić sobie wystarczającą ilość czasu na dotarcie na lotnisko, ponieważ drogi mogą być bardziej ruchliwe niż zwykle” – dodano.

„Ponadto ze względu na prace inżynieryjne na A4 w zachodnim Londynie otwarty będzie tylko jeden pas, co może spowodować zakłócenia w ruchu dla pasażerów podróżujących drogą z zachodniego Londynu do Heathrow”.


„Pociągi Heathrow Express nie będą kursować przed 7 rano i po 18:10. Każdy, kto wybiera się na lotnisko późnym wieczorem lub wczesnym rankiem, będzie musiał znaleźć alternatywne trasy”.

Tymczasem Stansted Express jest również dotknięty „poważnymi zakłóceniami”, a ludzie są wzywani do „unikania podróżowania kolejami” dzisiaj, a także przez cały weekend z powodu strajków i prac inżynieryjnych.

Zobacz też:


Lotnisko w Manchesterze poinformowało, że prawdopodobnie ograniczone będą następujące usługi:

Northern – Manchester Oxford Road z/do Alderley Edge, przez Manchester Airport

Northern – Liverpool Lime Street z/do Alderley Edge, przez Manchester Airport

TPE – Preston z/do Manchester Airport

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rodzina musiała zbudować schronienie dla dziadka, który czekał 15 godzin na zewnątrz na karetkę
 Czytaj następny artykuł:
Dantejskie sceny na pokładzie Ryanaira. Doszło do awantury i rękoczynów