Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rodzina musiała zbudować schronienie dla dziadka, który czekał 15 godzin na zewnątrz na karetkę

87-latek, który doznał poważnego upadku, musiał czekać 15 godzin na zewnątrz na karetkę w prowizorycznym schronie — ujawniła jego rodzina.

Pradziadek, nazwany tylko jako David, złamał siedem żeber i miednicę w dwóch miejscach, gdy w poniedziałek przewrócił się około 7.30 pod domem w Kornwalii.


Jego zięć Trevor powiedział: „Szedł do garażu, kiedy się potknął i przewrócił. Wybraliśmy numer 999, ale karetka nie przyjechała przez ponad 15 godzin”.

„Ciągle dzwoniliśmy i mówili, że wkrótce przyjadą. Moja żona była wytrącona z równowagi z powodu zdenerwowania.

„Ciągle nam mówili, żebyśmy go nie ruszali, więc pożyczyliśmy bramkę do piłki nożnej z sąsiedniego domu i użyliśmy plandeki. To było traumatyczne” - dodał.

Zdjęcia pokazują Davida okrytego kocem, który ma tylko plandekę, trzy parasole i kilka worków na śmieci, które chronią go przed deszczową pogodą i chłodem.

W poniedziałek w niektórych częściach Wielkiej Brytanii zaczęły się ulewne deszcze, które później doprowadziły do ​​poważnych powodzi.


Niskie temperatury 15°C osiągane w nocy na tym obszarze są tylko kilka stopni powyżej temperatury, w której może dojść do hipotermii po dłuższym przebywaniu.

Rodzina twierdzi, że dzwoniła pod numer 999 cztery lub pięć razy w ciągu nocy i była pewna, że ​​karetka przyjedzie „wkrótce”.

Zobacz też:


Córka Davida, Karen, powiedziała, że ​​sanitariusze bardzo przepraszali i czuli się źle i bezradnie z powodu sytuacji, w której się znaleźli.

Powiedziała BBC Radio Cornwall, że nie obwinia ich, ale wezwała pogotowie ratunkowe, aby nie narażało innych pacjentów na podobne próby.

David w końcu dotarł do Royal Cornwall Hospital w Treslike i wraca do zdrowia.


Mężczyzna, który twierdzi, że jego żona jest pracownikiem szpitala, powiedział dla Metro, że przed placówką często czeka ponad 20 karetek z pajetami.

Cornwall Partnership NHS Foundation Trust poproszone o komentarz jeszcze nie odniosło się do tej sprawy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nawet 9 GBP za kufel piwa w UK. 6-procentowe podwyżki cen w pubach i restauracjach
 Czytaj następny artykuł:
Paraliż komunikacyjny w Wielkiej Brytanii. Lotniska Gatwick, Stansted, Heathrow i Manchester ostrzegają pasażerów