Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjczycy otrzymają zapłatę za zużywanie energii poza szczytem, aby uchronić UK przed przerwami w dostawie prądu

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymają zapłatę za zaprzestanie korzystania z urządzeń pochłaniających energię w godzinach szczytu, aby zmniejszyć ryzyko awarii zasilania tej zimy.

National Grid ESO (operator systemu elektroenergetycznego) opracowuje plany dla klientów, aby mogli odzyskać pieniądze z rosnących rachunków, jeśli przejdą na użytkowanie tych urządzeń poza szczytem.


Osoby korzystające z inteligentnych liczników miałyby porównane swoje historyczne użycia i były nagradzane, gdyby obniżyły je o określony próg w godzinach szczytu.

Kwota mogłaby zostać zapłacona bezpośrednio na konto bankowe lub przekazana jako saldo na ich koncie energetycznym.

Zobacz też:


Według źródeł National Grid ESO planuje wkrótce rozpocząć konsultacje branżowe i ma nadzieję, że program może rozpocząć się w październiku lub listopadzie.

Poszczególne firmy energetyczne decydowałyby się na rejestrację — wtedy ich indywidualni klienci mogliby wybrać, czy chcą wziąć udział w programie.

Nie jest jeszcze jasne, czy ludzie otrzymaliby wystarczającą kwotę, aby opłacało im się rozpocząć korzystanie z suszarki bębnowej, pralki lub zmywarki w środku nocy.

Jednak National Grid ESO chce, aby każda płatność była wystarczająco wysoka, aby zachęcić klientów do korzystania z tego programu.

Źródło rządowe podało, że dokładne szczegóły będą zależeć od każdego dostawcy, który się zarejestruje.


Rzecznik National Grid ESO powiedział: „Opracowujemy nową usługę, z której konsumenci będą mogli korzystać przez całą tę zimę i wkrótce ogłosimy dalsze informacje”.

Schemat National Grid ESO został przetestowany wśród niektórych klientów Octopus Energy na początku tego roku.

Uczestnicy otrzymali od pięciu do dziesięciu dwugodzinnych okresów, w których musieli zmniejszyć zużycie energii przez urządzenia pochłaniające energię.

Jeśli im się udało, całą energię w tym dwugodzinnym okresie otrzymywali za darmo.

Brytyjski rząd opracowuje plany racjonowania energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii, które zostaną uruchomione, jeśli problemy z dostawami w Europie będą nadal pogarszać się tej zimy.

Zobacz też:


Ministrowie zostali ostrzeżeni o potencjalnych przerwach w dostawach prądu do sześciu milionów gospodarstw domowych.

W odpowiedzi rząd sporządza plany racjonowania energii elektrycznej, jeśli problemy z dostawami ulegną pogorszeniu.


Jak podają brytyjskie media, rządowe modelowanie „rozsądnie” najgorszego scenariusza przewiduje poważne niedobory gazu zimą, jeśli Rosja odetnie więcej dostaw do UE.

Jednym z rozwiązań byłyby ograniczenia na przemysłowe wykorzystanie gazu, w tym na elektrownie gazowe, co spowoduje niedobory energii elektrycznej.

W rezultacie, według The Times, sześć milionów domów może mieć racjonowaną energię elektryczną, głównie podczas porannych i wieczornych szczytów przed okres około miesiąca.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta zginęła w przerażającym wypadku w zachodnim Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 9 milionów mieszkańców UK otrzyma 400 GBP dodatku na konto bankowe