Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ponad 9 milionów mieszkańców UK otrzyma 400 GBP dodatku na konto bankowe

W maju ogłoszono, że miliony gospodarstw domowych otrzymają po 400 funtów na pomoc w rosnących rachunkach za energię.

Rabat w wysokości 400 funtów, którym zarządzają dostawcy energii, będzie wypłacany w ciągu sześciu miesięcy, począwszy od października, aby zapewnić konsumentom wsparcie finansowe w zimowych miesiącach.


Do otrzymania rabatu uprawnione są wszystkie gospodarstwa domowe w Anglii, Szkocji i Walii.

Ustanawiając swój system wsparcia rachunków za energię, rząd poinformował, że osoby, które mają krajowy licznik energii elektrycznej, płacąc za energię za pomocą standardowego przelewu, karty płatniczej i Direct Debit, otrzymają automatyczne zniżki w swoich rachunkach.

Tymczasem klienci tradycyjnych liczników przedpłatowych otrzymają kupony rabatowe na rachunki za energię w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.

Gospodarstwa domowe otrzymają zniżkę w wysokości 66 funtów na rachunkach za energię w październiku i listopadzie, wzrastającą do 67 funtów każdego miesiąca od grudnia do marca 2023 roku.

Dziś gigant energetyczny British Gas, wyjaśnił, że nie będzie udzielał zniżek w rachunkach, a zamiast tego przelewał pieniądze na konta bankowe swoich klientów.


Klienci British Gas korzystający z Direct Debit otrzymają co miesiąc następujące kwoty: 66 GBP w październiku, 66 GBP w listopadzie, 67 GBP w grudniu, 67 GBP w styczniu 2023 r., 67 GBP w lutym i 67 GBP w marcu.

Pieniądze otrzymają bezpośrednio na swoje konto bankowe co miesiąc jako zwrot pieniędzy po dokonaniu płatności, poinformował British Gas.

Zobacz też:


„Na przykład, jeśli Twój Direct Debit wynosi 100 GBP miesięcznie, zapłacisz to, jak zwykle. Kilka dni później na Twoje konto bankowe zostanie wpłacone 67 GBP” – poinformowano.

„Jeśli Direct Debit wynosi mniej niż 67 GBP miesięcznie, powiedzmy na przykład 50 GBP, to otrzymasz 50 GBP na twoje konto bankowe, a pozostałe 17 GBP zostanie wykorzystane jako saldo na Twoim koncie energetycznym” – wyjaśnił British Gas.


Osoby, które płacą gotówką lub czekiem, co miesiąc będą zniżkę na swoje rachunki energetyczne.

Nie ma potrzeby ubiegania się o ten dodatek, a pieniądze nie będą musiały zostać zwracane.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy otrzymają zapłatę za zużywanie energii poza szczytem, aby uchronić UK przed przerwami w dostawie prądu
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii może zabraknąć wielu produktów z powodu strajku pracowników portowych