Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromny pyton prześlizguje się po dachu i próbuje dostać przez okno do sypialni

Wczoraj rano na cichej ulicy w Hampshire w Wielkiej Brytanii zauważono długiego na 18 stóp pytona wijącego się po dachu domu.

Zdjęcia pokazują jasnego węża pełzającego po dachu i próbującego się dostać przez otwarte okno sypialni do domu.


Przerażeni mieszkańcy zauważyli zwierzę około 5.30 rano, zanim ludzie mieszkający w domu zaczęli krzyczeć i szturchać je miotłą.

Kobieta mieszkająca naprzeciwko obserwowała, jak jej sąsiedzi w Chandlers Ford w Eastleigh w pobliżu Southampton próbują wypchać węża z domu.

Ostatecznie im się to udało i ogromny pyton spadł z hukiem na maskę stojącego na podjeździe samochodu.


62-letnia Jenny Warwick była oszołomiona, widząc stworzenie i początkowo nie była w stanie przekonać męża, że ​​na dachu sąsiedniego domu jest wąż.

„Widziałam coś na dachu i pomyślałam, że to plastikowa rurka, ale potem jego głowa zaczęła się ruszać” – wyjaśniła.

„Powiedziałam mojemu mężowi Stevenowi, ale on powiedział »nie bądź głupia« dodała.

„Poprosiłam sąsiada, który był na zewnątrz, czy mógłby spojrzeć na dach, ponieważ nie miałam okularów i nie byłam pewna, co widzę”.


„Zdaliśmy sobie sprawę, że na pewno był to wąż i poruszał się po całym dachu, próbując znaleźć sposób, by zejść na dół”.

Pomimo że jeden z mieszkańców oszacował, że zwierzę ma 5.5 m długości i waży 40 kg, nie jest jasne, jaka była jego prawdziwa wielkość.

Southern Daily Echo poinformowało, że węża widziano na ulicy Ribble Close, a lokalny sklep zoologiczny zidentyfikował go jako Pythona albinosa birmańskiego.

Ostatecznie znalazł się właściciel węża, który mieszkał w pobliżu i zabrał go do swojego domu.

W zeszłym miesiącu RSPCA ostrzegło, że ukąszenia węży stają się coraz częstsze w Wielkiej Brytanii z powodu wzrostu liczby egzotycznych zwierząt domowych.

Organizacja jest świadoma incydentu z Chandlers Ford.


Evie Button z RSPCA powiedziała: „Węże uwielbiają uciekać i wykorzystają każdą okazję, i szczelinę w drzwiach lub luźnej pokrywie”.

„W zeszłym roku odebraliśmy ponad 1200 zgłoszeń dotyczących węży, przy czym najwięcej wezwań nadeszło w miesiącach letnich”.

„Węże stają się bardziej aktywne podczas upałów. Dlatego zachęcamy wszystkich właścicieli węży domowych do zachowania szczególnej czujności o tej porze roku, inwestowania w wybieg odpowiedni dla danego gatunku i upewniania się, że wybieg jest bezpieczny i w razie potrzeby zamknięty, gdy nie ma nadzoru”.

Zobacz też:


„RSPCA wzywa przyszłych właścicieli gadów, takich jak węże, do dokładnego zbadania potrzeb poszczególnych gatunków i tego, co jest wymagane w opiece nad zwierzęciem”.

"Ludzie powinni rozważać trzymanie węża tylko wtedy, gdy mają pewność, że są w stanie w pełni zaspokoić te potrzeby" - dodała.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zabójca Olivii Pratt-Korbel wciąż na wolności. Policja przysięga: „Znajdziemy cię”
 Czytaj następny artykuł:
Zabawne pytania zadawane podczas rozmowy o pracę w Aldi. Sklep ogłasza oferty za 48 000 GBP