Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zabójca Olivii Pratt-Korbel wciąż na wolności. Policja przysięga: „Znajdziemy cię”

Zabójca Olivii Pratt-Korbel wciąż jest na wolności, a policja na dzisiejszej konferencji zwróciła się słowami skierowanymi bezpośrednio do niego: „Znajdziemy cię”.

Dziewięcioletnia Olivia zginęła, a jej mama Cheryl Kerbel została raniona przez zamaskowanego strzelca w poniedziałek wieczorem.

Olivia została zabita w poniedziałek 22 sierpnia po godzinie 22:00 po tym, jak 35-letni mężczyzna, ścigany przez innego mężczyznę z bronią, wdarł się do jej domu.


Dwóch mężczyzn szło wzdłuż Kingsheath Avenue, kiedy podeszła do nich „samotna osoba”, uważana za mężczyznę, ubrana w kurtkę i kominiarkę.

Nieznajomy miał pistolet i otworzył ogień do mężczyzn. Matka Olivii, Cheryl, otworzyła swoje drzwi, by zobaczyć, co to za zamieszanie.

Jeden z mężczyzn, 35-latek, wdarł się do domu, a tuż za nim szedł strzelec.

Strzelec podążył za nim i włożył rękę przez szczelinę w drzwiach, po czym wystrzelił na oślep.

Olivia została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową, gdy stała na dole schodów, podczas gdy jej matka Cheryl została postrzelona w rękę.

Mężczyzna, który uciekał przed strzelcem, został postrzelony ranny i przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, ale niezagrażającym życiu.


Jak podały brytyjskie media to „skazany włamywacz” i były handlarz narkotyków Joseph Nee.

35-latek był zamierzonym celem noszącego kominiarkę napastnika, który ścigał go ulicą, zanim Nee wdarł się do rodzinnego domu dziewczynki w rejonie Dovecot, aby spróbować uciec.

Merseyside Police poinformowała, że Joseph Nee, został aresztowany w szpitalu za złamanie warunków zwolnienia z więzienia, mężczyzna był też przesłuchiwany w sprawie zabójstwa Olivii

Zobacz też:


Przemawiając dziś rano na briefingu prasowym, nadinspektor Mark Kameen powiedział, że drugi mężczyzna, który szedł razem z Josephem Nee też został zidentyfikowany.

Kameen powiedział: „Nasi funkcjonariusze nadal prowadzą szeroko zakrojone dochodzenia i mogę potwierdzić, że prowadzimy szereg śledztw”.


Powiedział, że zabójca jak dotąd się nie poddał. „Moje przesłanie dla niego pozostaje takie samo – nie spoczniemy, dopóki cię nie znajdziemy i nie zatrzymamy” – dodał.

Policja poinformowała też, że dokonała serii aresztowań związanych z dwoma innymi morderstwami w Liverpoolu.

Szef policji powiedział, że w sumie trzy osoby zostały aresztowane w związku ze śmiercią 22-letniego Sama Rimmera w Dingle 16 sierpnia.

Natomiast mężczyzna został aresztowany pod zarzutem morderstwa, a kobieta za pomoc przestępcy po tym, jak 28-letnia Ashley Dale, została zastrzelona w jej ogrodzie w Old Swan w niedzielę.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Jak oszczędzić 22 GBP na zakupach w Tesco w UK
 Czytaj następny artykuł:
Ogromny pyton prześlizguje się po dachu i próbuje dostać przez okno do sypialni