Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mężczyzna aresztowany pod zarzutem zabójstwa 9-letniej dziewczynki w Liverpoolu

36-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem zabójstwa Olivii Pratt-Korbel w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii.

Bandyta został zatrzymany po dużej operacji przeprowadzonej ubiegłej nocy przez uzbrojonych funkcjonariuszy.

Podejrzany, który pochodzi z obszaru Huyton w Merseyside, został również aresztowany pod dwoma zarzutami usiłowania zabójstwa i obecnie przebywa w areszcie, gdzie jest przesłuchiwany przez detektywów.


Dziewięcioletnia Olivia zginęła, a jej mama Cheryl Kerbel została raniona przez zamaskowanego strzelca w poniedziałek wieczorem.

Olivia została zabita 22 sierpnia po godzinie 22:00 po tym, jak 35-letni mężczyzna, ścigany przez innego mężczyznę z bronią, wdarł się do jej domu.

Dwóch mężczyzn szło wzdłuż Kingsheath Avenue, kiedy podszedł do nich mężczyzna ubrany w kurtkę i kominiarkę.

Nieznajomy miał pistolet i otworzył ogień do mężczyzn. Matka Olivii, Cheryl, otworzyła swoje drzwi, by zobaczyć, co się dzieje.

Jeden z mężczyzn, 35-latek, wdarł się do domu, a tuż za nim szedł strzelec.

Strzelec podążył za nim i włożył rękę przez szczelinę w drzwiach, gdy matka Olivii próbowała je zatrzasnąć, wystrzelił na oślep.


Olivia została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową, gdy stała na dole schodów, podczas gdy jej matka Cheryl została postrzelona w rękę.

Skazany włamywacz i były handlarz narkotyków Joseph Nee, który uciekał przed strzelcem, został postrzelony i przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, ale niezagrażającym życiu.

Zobacz też:


Nee zostanie wezwany do więzienia za rzekome złamanie zasad warunkowego zwolnienia.

Policja poinformowała, że rozmawiała również ​​z innym mężczyzną, który był z Nee w czasie strzelaniny.

Wczoraj rodzina Olivii złożyła jej hołd, opisując ją jako „wspaniałą, gadatliwą, wścibską dziewczynkę, która była wyjątkowa od urodzenia”.

W swoim pierwszym oświadczeniu, odkąd dziewięciolatka została zastrzelona przez zamaskowanego bandytę, rodzina powiedziała, że „kochała życie i wszystko, co miało do zaoferowania”.


„Liv była wspaniałą, gadatliwą, wścibską dziewczynką, która była wyjątkowa od urodzenia. Liv uwielbiała się stroić i bardzo zwracała uwagę na to, jak była ubrana, jak każda inna mała dziewczynka, która kocha robić makijaże i paznokcie…”

„Liv była uwielbiana przez wszystkich, którzy ją znali i od razu zaprzyjaźniała się z każdym i ze wszystkimi. Często widywano ją, jak jeździła po ulicy na swoim nowym rowerze, który właśnie dostała na urodziny”.

„Chociaż jej życie było krótkie, żyła tym, czym mogła i powalała ludzi swoim dowcipem i dobrocią. Jako rodzina mamy złamane serce, bo straciliśmy ogromną część naszego życia”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwie proste sztuczki, mogą zaoszczędzić do 300 GBP na rachunkach za energię
 Czytaj następny artykuł:
Dodatek 400 GBP. EDF, E.ON, British Gas, ScottishPower, Ovo i SSE wydały oświadczenia