Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dodatek 400 GBP. EDF, E.ON, British Gas, ScottishPower, Ovo i SSE wydały oświadczenia

Blisko 30 milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii ma otrzymać zniżki na rachunki za energię w sześciu płatnościach, począwszy od października 2022 r.

400 GBP zostanie zapłacone w ratach – z rabatem w wysokości 66 GBP zastosowanym do rachunków za energię w październiku i listopadzie, wzrastającym do 67 GBP każdego miesiąca od grudnia do marca 2023 r.


Bezzwrotna zniżka będzie udzielana co miesiąc, niezależnie od tego, czy konsumenci płacą miesięcznie, kwartalnie, czy mają licznik na kartę.

Tym, którzy wynajmują mieszkania i nie płacą bezpośrednio za energię, właściciel powinien przekazać oszczędności.

Program pojawia się, gdy oczekuje się, że limit cen energii osiągnie od 4200 do 6000 funtów w pierwszym kwartale 2023 roku.

Według rządu wszystkie gospodarstwa domowe posiadające domowe przyłącze elektryczne w Wielkiej Brytanii są uprawnione do zniżki w wysokości 400 funtów, więc nie ma potrzeby kontaktowania się z dostawcami energii.

Oto co mówią dostawcy energii o płatnościach:

E.ON

E.ON posiada obszerną stronę internetową zawierającą szczegółowe informacje na temat rabatu na rachunki za energię.

Gigant energetyczny udzielił odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących rabatu.


Dlaczego nie mogę teraz otrzymać pełnej kwoty 400 GBP?

„Rząd daje dostawcom energii pieniądze w 6-miesięcznych ratach, aby przekazać je klientom, więc nie jest możliwe uzyskanie pełnej kwoty w jednej płatności”.

Czy to wpłynie na moją płatność Warm Home Discount?

„Nie, program Warm Home Discount jest całkowicie oddzielny”.

Czy zamiast zniżki mogę otrzymać zwrot pieniędzy na moje konto bankowe?

„Pieniądze są dokładane przez rząd, aby pomóc w zimowych rachunkach i nadchodzącym pułapie cenowym, dlatego pieniądze powinny zostać przeznaczone wyłacznie na opłacenie energii”.

„Zgodnie z naszą polityką zwrotu środków potrzebowalibyśmy odczytu licznika, abyśmy mogli na bieżąco wystawiać rachunek i ustalić twoje saldo.

Możemy zwrócić pieniądze, o ile nie spowoduje to zaległości. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wzrost kosztów prawdopodobnie oznacza, że​​wszelkie zgromadzone środki zostaną wykorzystane na zimowe użytkowanie, więc zwrot pieniędzy, może wpłynąć na ciebie w dalszej części roku i na początku przyszłego roku”.

British Gas

Gigant energetyczny British Gas wyjaśnił, że nie będzie udzielał zniżek w rachunkach, a zamiast tego przelewał pieniądze na konta bankowe swoich klientów.

Klienci British Gas korzystający z Direct Debit otrzymają co miesiąc następujące kwoty: 66 GBP w październiku, 66 GBP w listopadzie, 67 GBP w grudniu, 67 GBP w styczniu 2023 r., 67 GBP w lutym i 67 GBP w marcu.


Pieniądze otrzymają bezpośrednio na swoje konto bankowe co miesiąc jako zwrot pieniędzy po dokonaniu płatności, poinformował British Gas.

„Na przykład, jeśli Twój Direct Debit wynosi 100 GBP miesięcznie, zapłacisz to, jak zwykle. Kilka dni później na Twoje konto bankowe zostanie wpłacone 67 GBP” – poinformowano.

„Jeśli Direct Debit wynosi mniej niż 67 GBP miesięcznie, powiedzmy na przykład 50 GBP, to otrzymasz 50 GBP na twoje konto bankowe, a pozostałe 17 GBP zostanie wykorzystane jako saldo na Twoim koncie energetycznym” – wyjaśnił British Gas.

Osoby, które płacą gotówką lub czekiem, co miesiąc będą zniżkę na swoje rachunki energetyczne.

EDF

„Twoje płatności zostaną wypłacone automatycznie, więc nie musisz do nas dzwonić” – twierdzi EDF.

„Jeśli masz tylko konto gazowe w EDF, płatności będą pochodzić od tego, kto dostarcza twoją energię elektryczną. Twój dostawca energii elektrycznej może dokonywać płatności w inny sposób”.

W przypadku klientów korzystających z przedpłaty będziesz musiał zrealizować swoje kupony, podając swój dowód tożsamości.

Program wsparcia rachunków za energię stanowi tylko część kosztów utrzymania, które rząd oferuje gospodarstwom domowym. EDF zachęca klientów do zapoznania się z innymi programami, do których mogą być uprawnieni.

Ovo Energy

Ovo Energy ostrzegło przed oszustami podszywającymi się pod firmy energetyczne.

„Zdajemy sobie sprawę, że do klientów wysyłane są fałszywe wiadomości e-mail i SMS-y z programu wsparcia rachunków za energię. Jeśli myślisz, że mogłeś być ofiarą oszustwa, na rządowej stronie internetowej znajdziesz porady, co zrobić”.


Tysiące osób zgłosiło otrzymywanie wiadomości tekstowych, które rzekomo pochodziły od dostawców, informujących klientów, że mają prawo do 400 GBP zniżki na rachunkach i muszą kliknąć łącze, aby je otrzymać. Jest to jednak oszustwo.

ScottishPower

ScottishPower szczegółowo określił, w jaki sposób zniżka za rachunki za energię zostanie wpłacona.

„Klienci płacący za pomocą Direct Debit, co miesiąc lub co kwartał, zobaczą automatyczne odliczenie tych kwot od rachunków”.

Osoby z inteligentnymi licznikami pay as you go otrzymają automatyczne miesięczne doładowania dodawane do ich konta, co oznacza, że ​​będą musieli płacić mniej za całkowitą zużywaną energię.

Zobacz też:


Natomiast ci, którzy mają starsze liczniki na kartę, otrzymają kupon rabatowy na rachunek za energię w pierwszym tygodniu każdego miesiąca, SMS-em, e-mailem lub pocztą.

Klienci będą musieli zrealizować je osobiście w zwykłym punkcie doładowania, takim jak lokalny urząd pocztowy.

SSE

SSE tylko wymieniło inne programy, do których klienci mogą się kwalifikować. Program Fuel Direct pomaga płacić rachunki za energię bezpośrednio z zasiłków, wsparcie jest nadzorowane przez Departament Pracy i Emerytur i jesteś uprawniony, jeśli otrzymujesz:

  • Income-Based Jobseeker's Allowance
  • Income Support
  • Income-related Employment and Support Allowance
  • Pension Credit
  • Universal Credit (ale tylko jeśli nie pracujesz)

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna aresztowany pod zarzutem zabójstwa 9-letniej dziewczynki w Liverpoolu
 Czytaj następny artykuł:
Rachunki w UK wzrosną o 80%. Limit cen energii zostanie podniesiony do 3549 GBP od 1 października