Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mężczyzna oskarżony o zamordowanie 9-letniej Lilii Valutyte „brutalnie zaatakowany w więzieniu”

Mężczyzna oskarżony o zamordowanie dziewięcioletniej Lilii Valutyte został zaatakowany za kratkami.

22-letni Deividas Skebas, został rzekomo „pocięty i dźgnięty” bronią domowej roboty przez innego więźnia na oczach zszokowanych strażników i więźniów.

Incydent na początku tego tygodnia sprawił, że Skebas desperacko łapał powietrze, gdy funkcjonariusze więzienni zabrali go do skrzydła szpitalnego w HMP Wakefield w West Yorkshire.


Źródło, na które powołuje się Dailystar powiedziało: „To cud, że przeżył to, szczerze mówiąc. Kiedy go zabrano, nie wyglądał dobrze. Były to głębokie cięcia”.

„Nikt nie myślał, że przeżyje. Został przewieziony do skrzydła szpitalnego, a domniemany napastnik został zaciągnięty prosto do skrzydła segregacyjnego. On nadal tam jest”.

Źródło powiedziało też, że to przestępstwo, o które oskarżono Skebasa, uczyniło go celem.

„Tacy ludzie nie pasują do więzienia, a zwłaszcza w Wakefield. Jeśli wchodzisz i ludzie myślą, że skrzywdziłeś dziecko, możesz oczekiwać, że więźniowie przedstawią ci własną wersję sprawiedliwości”.

22-letni Deividas Skebas, który pracował jako zbieracz owoców, został aresztowany przez policję dwa dni po tym, jak Lillia została dźgnięta nożem w Bostonie w Wielkiej Brytanii około 18:20 w czwartek.

Lilia Valutyte, której rodzina pochodziła z Litwy, została ugodzona nożem na cichej uliczce w Bostonie w czwartek 28 lipca około 18:20.


Dziewczynka bawiła się ze swoją młodszą siostrą w czasie przerażającego ataku, gdy ich matka, Lina Savicke, pracowała w swoim biurze, starając się uważnie obserwować swoje córki.

Dziewczęta miały hula-hoop, a na miejscu zdarzenia pozostawiono zabawkowy wózek, jak twierdzą okoliczni mieszkańcy.

Dziewięciolatka zmarła po tym, jak doznała pojedynczej rany kłutej na ulicy, tuż przed agencją rekrutacyjną, dla której pracowała jej matka.

Zobacz też:


Była dziewczyna, oskarżonego mężczyzny określiła jego rodzinę na Litwie jako „ludzi biznesu” i „wyższą klasę”.

23-letnia Beata Sapuskaite, powiedziała The Times, że Skebas po raz pierwszy przyjechał do pracy w Wielkiej Brytanii po studiach w swoim ojczystym kraju.

Mężczyzna miał problemy zdrowotne i wrócił na Litwę, ale niedawno powrócił do Bostonu.

Zobacz też:

Zobacz też:


Według jego byłej dziewczyny Skebas pracował jako zbieracz owoców, ale nie był zatrudniony przez MS Agricultural Services, agencję prowadzoną przez matkę Lilii.

Wcześniej media spekulowały, że policja bada teorię, że dźgnięcie było związane z walką o niezapłacone zarobki.

Jednak policja z Lincolnshire odmówiła komentarza, czy ich zdaniem atak był związany z pracą, jaką wykonywała matka 9-latki w tym kraju.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nawet osoby zarabiające 45 000 GBP, mogą mieć problem z opłaceniem rachunków za energie w UK
 Czytaj następny artykuł:
Dwóch mężczyzn zatrzymanych po zastrzeleniu 9-latki w Liverpoolu zwolnionych za kaucją