Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

50 000 GBP nagrody za pomoc w ujęciu zabójcy 9-letniej Olivii Pratt-Korbel

Organizacja Crimestoppers oferuje nagrodę w wysokości 50 000 funtów „za informacje”, które pomogą w ujęciu sprawcy, który zabił Olivię Pratt-Korbel.

Założyciel i prezes Crimestoppers, Lord Ashcroft, przekazał darowiznę na nagrodę za ujęcie zabójcy dziewięciolatki, której śmierć wstrząsnęła całą Wielką Brytanią.


Nagroda zostanie zaoferowana za pośrednictwem organizacji charytatywnej osobie, która posiada istotne informacje, mogące doprowadzić do skazania osób odpowiedzialnych za śmierć dziewczynki.

Olivia została zastrzelona 22 sierpnia po godzinie 22:00 po tym, jak 35-letni mężczyzna, ścigany przez napastnika z bronią, wdarł się do jej domu.

Dwóch mężczyzn szło wzdłuż Kingsheath Avenue, kiedy podszedł do nich mężczyzna ubrany w kurtkę i kominiarkę.

Nieznajomy miał pistolet i otworzył do nich ogień. Matka Olivii, Cheryl, otworzyła swoje drzwi, by zobaczyć, co się dzieje.


Jeden z mężczyzn, 35-latek, wdarł się do domu, a tuż za nim szedł strzelec.

Strzelec podążył za nim i włożył rękę przez szczelinę w drzwiach, gdy matka Olivii próbowała je zatrzasnąć, wystrzelił na oślep.

Olivia została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową, gdy stała na dole schodów, podczas gdy jej matka Cheryl została postrzelona w rękę.

Lord Ashcroft napisał na Twitterze: „Musimy złapać tchórzy odpowiedzialnych za śmierć dziewięcioletniej Olivii Pratt-Korbel”.

„Oferuję 50 000 funtów za informacje, przekazane za pośrednictwem @CrimestoppersUK, które doprowadzą do ich uwięzienia”.


Merseyside Police aresztowała dziewięciu mężczyzn w ramach śledztwa w sprawie jej śmierci, ale od tego czasu wszyscy zostali zwolnieni za kaucją.

Pogrzeb Olivii odbędzie się w czwartek w kościele św. Małgorzaty Marii w Knotty Ash w Liverpoolu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Coroczny Bank Holiday z okazji „Dnia Królowej Elżbiety II”. Petycja zebrała już 118 000 podpisów
 Czytaj następny artykuł:
Sainsbury's oferuje pracownikom kolejną podwyżkę i darmowe posiłki podczas zmian