Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Coroczny Bank Holiday z okazji „Dnia Królowej Elżbiety II”. Petycja zebrała już 118 000 podpisów

Ponad 118 000 osób w Wielkiej Brytanii podpisało petycje wzywającą do utworzenia corocznego święta państwowego „Dnia Królowej Elżbiety II”.

Twórcy petycji chcą, aby utworzyć stały dzień bank holiday mający oddać hołd dla Jej Królewskiej Mości po jej śmierci, która miała miejsce w czwartek 8 września.


John Harris wysłał petycję na Change.org domagając się dodatkowego dnia bank holiday, aby „Uczcić życie naszego największego władcy”.

„Królowa była naszym najdłużej panującym monarchą i prawdopodobnie najpopularniejszym monarchą wszechczasów w kraju i na świecie” – napisał na stronie.

Zobacz też:


„Według słów prezydenta Macrona, »dla Was była Waszą królową, dla nas była królową… najtrwalszym symbolem Wielkiej Brytanii«.

Była rzeczywiście inspirującą kobietą.

Wielka Brytania ma mniej dni świątecznych niż większość krajów europejskich; Francja ma 11 w porównaniu z 8 u nas, Hiszpania ma 14.


Uważam, że potrzebujemy nowego święta państwowego, aby uczcić życie naszego największego suwerena; Dnia Królowej Elżbiety II. Dnia, w którym nasz Naród zbierze się i uczci zarówno życie Królowej, jak i naszą wdzięczność za instytucję naszej Królewskiej Rodziny”.

Jak dotąd co najmniej 118,00 osób podpisało petycję Harrisa. Jeśli zbierze ona 150 000 podpisów stanie się jedną z najpopularniejszych petycji na Change.org.

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że w dniu pogrzebu monarchini w poniedziałek będzie bank holiday w postaci dnia żałoby narodowej.


W Anglii i Walii pracownicy mają zwykle osiem wolnych dni zwanych bank holiday, podczas gdy w Szkocji zwykle jest ich dziewięć lub dziesięć.

W tym roku, w piątek 3 czerwca, odbyło się dodatkowe święto państwowe z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej, które według oficjalnych danych nadszarpnęło gospodarkę Wielkiej Brytanii ze względu na obniżony poziom działalności biznesu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Linie British Airways odwołały 16 lotów z powodu procesji z trumną królowej
 Czytaj następny artykuł:
50 000 GBP nagrody za pomoc w ujęciu zabójcy 9-letniej Olivii Pratt-Korbel