Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ponad 250 000 osób zobaczyło trumnę Elżbiety II w UK

Według brytyjskiej minister kultury ponad 250 000 ludzi zobaczyło trumnę królowej wystawioną na widok publiczny w Londynie.

Michelle Donelan powiedziała Sky News, że ponad ćwierć miliona „przeszło przez parlament”, ale jest to liczba przybliżona i rząd nadal „pracuje nad ustaleniem ostatecznej liczby”.


Od wieczora w środę do 6:30 w poniedziałek, w dniu pogrzebu królowej, ludzie stali w kolejkach nawet przez całą dobę, aby zobaczyć jej trumnę w Westminster Hall.

Kolejka ciągnęła się od parlamentu wzdłuż południowego brzegu Tamizy i za Tower Bridge do Southwark Park.

Ostatnia osoba, która widziała trumnę monarchini, powiedziała, że tego samego wieczoru dwukrotnie stawała w kolejce.

Wiele osób oglądających transmisję na żywo przedstawiającą Westminster Hall, gdzie trumna z ciałem królowej jest wystawiona na widok publiczny, oddała „najwyższy szacunek” dla Davida Beckhama po tym, jak stał godzinami w kolejce, aby złożyć wyrazy szacunku.


47-letni Beckham dołączył do w kolejki wczesnym rankiem ubrany w kaszkiet, ciemną marynarkę i krawat, białą koszulę i granatowy płaszcz.

Nie udało mu się pozostać incognito i stosunkowo niedaleko wejścia do Pałacu Westminsterskiego, gdzie wystawiona jest trumna, został rozpoznany.

Dzieci i wnuki królowej dwukrotnie czuwały przy trumnie, podczas gdy ludzie nadal przechodzili obok.

Według szacunków około 750 000 osób miało oddać ostatni hołd królowej Elżbiecie II.

Urzędnicy z Whitehall, którzy zajmują się sprawami logistyki stojącej za historycznym czuwaniem, uważali, że liczba żałobników może być zbliżona do tej, która pojawiła się, by zobaczyć papieża Jana Pawła II.


Około miliona żałobników przeszło obok zmarłego papieża, kiedy trumna z jego ciałem była wystawiona w Watykanie w 2005 roku.

Jak widać pomimo 24 godzinnych kolejek liczba odwiedzających nie jest nawet zbliżona do oczekiwań ani do liczby osób, które pojawiły się, by zobaczyć papieża Jana Pawła II.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Cięcia podatków w Wielkiej Brytanii. Kto na tym skorzysta?
 Czytaj następny artykuł:
Pogrzeb królowej Elżbiety II — co się dzisiaj wydarzy