Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ekstremalnie niskie temperatury w UK przyniosą opady śniegu

Z powodu niestabilnych warunków pogodowych w Wielkiej Brytanii możemy się spodziewać „najzimniejszego jak dotąd tygodnia jesieni”.

W ciągu najbliższych kilku dni temperatury będą nadal spadać, tworząc ekstremalnie chłodne warunki jak na tę porę roku, a ulewne deszcze mogą się zamienić w opady śniegu w niektórych regionach kraju.


Według meteorologów niektóre części Wielkiej Brytanii doświadczą mrozów, a północno-wschodnia część kraju doświadczy najbardziej niespokojnej pogody.

Jim Dale, meteorolog z British Weather Services, powiedział: „Na północnym wschodzie będzie wilgotniej i bardziej wietrznie, ponieważ obszar ten leży bliżej niskiego ciśnienia, ale w całym kraju w ciągu najbliższego tygodnia zrobi się chłodniej”.

„Będzie to pole bitwy między masami powietrza, z zimnym powietrzem napływającym z północy i cieplejszym powietrzem w UK, co przyniesie pewną niestabilność atmosfery”.

„Na początku tygodnia prawdopodobnie zobaczymy burze i ulewy oraz silny wiatr”.


„Temperatury spadną do pojedynczych cyfr w ciągu dnia, a w nocy w niektórych częściach kraju będą przymrozki”.

„Mróz będzie zagrożeniem przez cały tydzień, a na wyższych terenach na północy spowoduje trochę opadów śniegu”.

Według meteorologa najzimniej będzie w połowie tygodnia, podczas gdy temperatury poniżej średniej temperatury utrzymają się do weekendu.

Meteorolog z Met Office Aidan McGivern powiedział natomiast: „W całej Wielkiej Brytanii temperatury będą poniżej średniej we wtorek i środę”.

„Będzie zimno z możliwymi przymrozkami w nocy i niskimi temperaturami w ciągu dnia spowodowanymi przez północny wiatr” - dodał.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe monety, znaczki i banknoty z wizerunkiem Karola III trafią do obiegu w UK
 Czytaj następny artykuł:
Kredytodawcy w UK wycofują oferty kredytów hipotecznych po drastycznym spadku funta


Global Centre

Gorące Tematy

Boksy reklamowe