Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Od jutra wzrosną rachunki za energię w UK. Zobacz, co warto zrobić, aby nie przepłacać

Jutro, czyli pierwszego października wzrosną rachunki za energię dla milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii.

Rząd ogłosił, że wyda miliardy funtów na ograniczenie rachunków w kraju i zapobieżenie ich wzrostowi, ale wielu nadal będzie odczuwać podwyżkę.


W nowym systemie rachunek za energię w typowym gospodarstwie domowym wzrośnie z 1971 GBP do 2500 GBP rocznie, czyli wiele ludzi zapłaci za nią dwukrotnie więcej niż zeszłej zimy.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które pozwolą się upewnić, że płacimy właściwą wysokość rachunków, co może mieć kluczowe znaczenie podczas kryzysu związanego ze wzrostem kosztów utrzymania.

Wykonanie odczytu liczników

Skontaktuj się ze swoim dostawcą energii – telefonicznie, online lub za pośrednictwem jego aplikacji – aby przekazać mu dokładne odczyty liczników.

Jeśli nie podasz swoich odczytów, możesz przepłacać, ponieważ dostawca zamiast właściwej kwoty będzie pobierał oszacowaną.

Termin upływa jutro, 1 października, ale Energy UK mówi, że nie oznacza to, że musisz dać odczyt tego dnia. Twój dostawca zaakceptuje odczyty na kilka dni przed lub po tej dacie.

Jednak przy tak wielu osobach próbujących rejestrować swoje odczyty, lepiej zrobić to wcześniej niż później.


Witryny dostawców energetycznych już się zawieszają, a użytkownicy muszą dziś długo czekać na przesłanie odczytów.

Do czego mam prawo?

Każde gospodarstwo domowe powinno otrzymać od października jednorazową płatność w wysokości 400 funtów, która ma pomóc w opłaceniu rachunków za energię.

Zobacz też:


400 GBP zostanie zapłacone w ratach – z rabatem w wysokości 66 GBP zastosowanym do rachunków za energię w październiku i listopadzie, wzrastającym do 67 GBP każdego miesiąca od grudnia do marca 2023 r.

Nie ma potrzeby ubiegania się o ten program, ponieważ każde gospodarstwo domowe w Anglii, Walii i Szkocji kwalifikuje się do otrzymania dotacji. Jednak należy się upewnić, że się otrzymało ten rabat.

Co zrobić, jeśli nie możesz zapłacić rachunków

Skontaktuj się z dostawcą energii.

British Gas, Octopus i Scottish Power to jedne z firm energetycznych oferujących dotacje dla klientów, których nie stać na rachunki za energię, a National Debtline oferuje również pomocne porady.


Osoby zadłużone mogą być zmuszone do korzystania z licznika przedpłatowego, co jest droższym sposobem płacenia.

Biuro Porad Obywatelskich ostrzega, że ​​zimą w takiej sytuacji może znaleźć się prawie pół miliona osób.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rząd wycofuje obniżki podatku w UK. Funt zareagował pozytywnie na tę wiadomość
 Czytaj następny artykuł:
Ujawniono przyczynę i czas śmierci królowej Elżbiety II


Global Centre

Gorące Tematy

Boksy reklamowe