Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem zagrażającym życiu w UK

Met Office ostrzegło przed ogromnymi wiatrami o prędkości 80 mil na godzinę, które wystąpią w częściach Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Brytyjskie biuro metrologiczne ostrzegło, że wiatr może zrywać dachówki z dachów, a spadające odłamki stwarzają zagrożenie dla życia ludzi.


Ostrzeżenie Met Office dotyczy milionów ludzi w Walii, północno-zachodniej i północno-wschodniej Anglii oraz Yorkshire, a także w całej Szkocji.

Również Irlandia Północna zostanie dotknięta silnymi wiatrami, a żółte ostrzeżenie dla wszystkich wymienionych regionów ma obowiązywać przez całą środę.

Met Office podało: „Istnieje szansa, że ​​głęboki system niskiego ciśnienia przyniesie w środę podmuchy od 70 do 80 mil na godzinę w północnej części Wielkiej Brytanii”.

„Ponadto ulewne deszcze mogą stanowić dodatkowe zagrożenie na obszarach północno-zachodnich”.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni przed latającymi odłamkami, które niosą niewielkie ryzyko obrażeń i zagrożenia życia.


Istnieje również możliwość uszkodzenia domów i budynków, gdy dachówki będą zrywane z dachów.

Mogą również wystąpić przerwy w dostawie prądu, a niektóre z nich mogą spowodować awarię zasięgu sieci telefonów komórkowych.

Istnieje również możliwość wydłużenia czasu podróży lub anulowania usług drogowych, kolejowych, lotniczych i promowych.

We wtorek w zachodniej Szkocji obowiązuje też oddzielne żółte ostrzeżenie dotyczące ulewnego deszczu i powodzi, które mogą zakłócić podróże i zalać niektóre budynki.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wizz Air uruchamia nowe połączenia z UK do Polski
 Czytaj następny artykuł:
650 GBP dodatku dla mieszkańców UK. Podano daty wypłacenia drugiej części tej dotacji