Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

650 GBP dodatku dla mieszkańców UK. Podano daty wypłacenia drugiej części tej dotacji

Departament Pracy i Emerytur ogłosił, kiedy mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się drugiej płatności z tytułu kosztów utrzymania.

Osoby żyjące w UK otrzymają płatność w wysokości 324 funtów na pokrycie kosztów utrzymania między 8 a 23 listopada, a nie jak informowano wcześniej, że nastąpi to do końca października.


Jest to druga rata dodatku z tytułu kosztów utrzymania, który łącznie wynosi 650 funtów i ma pomóc radzeniu sobie z rosnącymi kosztami utrzymania dla najbiedniejszych osób.

Ponadto rząd stwierdził, że zdecydowana większość kwalifikujących się wnioskodawców, którzy mieli otrzymać jednorazową płatność z tytułu kosztów utrzymania w wysokości 150 funtów od DWP do początku października, już ją otrzymała.

Rosnące rachunki za żywność, energię i paliwo spowodowały gwałtowny wzrost inflacji w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też:


Jednak oczekuje się, że pod koniec roku wskaźniki inflacji osiągną szczyt na poziomie 13 procent, a ceny energii ponownie podskoczyły od 1 października.

Nie był to tak duży wzrost, jaki zapowiedział Ofgem w sierpniu, oznajmiając, że pułap cen energii zostanie podniesiony do 3549 funtów rocznie, bo nowa premier Liz Truss zamroziła ceny energii od października.


Od początku października przeciętne gospodarstwa domowe będą płacić nie więcej niż 2500 funtów rocznie na rachunki za gaz i energię elektryczną, ogłosiła premier Liz Truss.

Posunięcie premier oznacza, że od października ceny energii dla przeciętnego gospodarstwa domowego wzrosną o 525 GBP.

Ministerstwo Pracy i Emerytur potwierdziło, że ponad osiem milionów najbiedniejszych gospodarstw domowych o niskich dochodach w Wielkiej Brytanii nadal otrzyma drugą część pomocy finansowej w wysokości 650 funtów, która ma złagodzić gwałtowny wzrost cen energii, żywności i benzyny.

Kto się kwalifikuje do otrzymania 324 funtów?

Rząd poinformował, że pomoc w wysokości 324 funtów otrzymają osoby korzystające z następujących świadczeń:
  • Income-based Jobseekers Allowance
  • Income-related Employment and Support Allowance
  • Income Support
  • Working Tax Credit
  • Child Tax Credit
  • Pension Credit

DWP i HM Revenue and Customs (HMRC) identyfikują osoby kwalifikujące się do otrzymania płatności z tytułu kosztów utrzymania.

Osoby uprawnione otrzymają płatność automatycznie, więc nie muszą składać wniosku, a płatności mogą pojawić się na kontach jako „DWP Cost of Living”.

Jeśli masz wspólne roszczenie z partnerem, otrzymasz jedną wypłatę w wysokości 326 GBP i jedną wypłatę w wysokości 324 GBP za wspólne roszczenie — jeśli się kwalifikujesz.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem zagrażającym życiu w UK
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania stoi przed znacznym ryzykiem niedoborów gazu


Gorące Tematy

Boksy reklamowe