Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania stoi przed znacznym ryzykiem niedoborów gazu

Regulator energetyczny ostrzegł, że tej zimy Wielka Brytania stoi przed „znacznym ryzykiem” niedoborów gazu ze względu na wpływ rosyjskiej wojny na Ukrainie.

Informacje, które zostały podane w liście wysłanym z Ofgem w zeszłym tygodniu i po raz pierwszy opublikowane przez The Times, mówiły o możliwości awaryjnych „przerw w dostawach gazu”, aby pomóc zachować zapasy.


Przerwy w dostawach gazu można ogłosić, gdy dostawcy nie są w stanie bezpiecznie dostarczyć gazu do domów i firm.

Może to oznaczać, że niektórzy odbiorcy, poczynając od największych odbiorców przemysłowych, zostaną poproszeni o tymczasowe zaprzestanie korzystania z gazu.

Celem byłoby utrzymanie jak najdłużej stabilnych dostaw gazu i energii elektrycznej z gazu dla gospodarstw domowych.

Najnowsze ostrzeżenie pojawiło się, gdy rachunki za energię zostały objęte rządową gwarancją cen, aby ochronić ludzi i firmy przed wzrostem cen hurtowych zimą.

Również Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) ostrzegła przed „bezprecedensowymi zagrożeniami”, twierdząc, że dostawy gazu są zagrożone.


Jej kwartalny raport wykazał, że kraje Unii Europejskiej będą musiały zmniejszyć zużycie o 13% w ciągu miesięcy zimowych w przypadku całkowitego odcięcia w Rosji.

Dostawy z Rosji – które stanowiły 40% zapotrzebowania UE na gaz ziemny przed wojną – obecnie działają tylko z niewielkim ułamkiem zwykłej wydajności.

Zobacz też:


UE oskarżyła Moskwę o blokowanie dostaw poprzez zakręcenie kurków na głównym rurociągu Nord Stream 1.

Kryzys dostaw spowodował, że przedsiębiorstwa na kontynencie, zwłaszcza w Niemczech, ograniczyły zużycie gazu ziemnego wraz ze wzrostem cen.

-
 



Czytaj poprzedni artykuł:
650 GBP dodatku dla mieszkańców UK. Podano daty wypłacenia drugiej części tej dotacji
 Czytaj następny artykuł:
34-letni mężczyzna oskarżony o zamordowanie 9-letniej Olivii Pratt-Korbel


Gorące Tematy

Boksy reklamowe