Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

500 000 osób podpisało petycję wzywającą do przedterminowych wyborów w UK

Prawie pół miliona ludzi podpisało petycję domagającą się przedterminowych wyborów powszechnych po krótkim i burzliwym okresie urzędowania Liz Truss.

Prawo w Wielkiej Brytanii obliguje władze do wystosowania oficjalnej odpowiedzi po zebraniu 10 tys. podpisów, a po zebraniu 100 tys. temat petycji musi zostać przedyskutowany w parlamencie.


Petycja uzyskała ponad 497 000 podpisów, dlatego zostanie przedyskutowana w parlamencie.

Przekroczyła ona próg 100 000 głosów 29 września – w dniu, w którym Truss obiecała trzymać się swojego kontrowersyjnego planu gospodarczego.

Cztery dni później, łączna liczba podpisów wzrosła do ponad 497 tys.

Data debaty w parlamencie nie została jeszcze ustalona.

Autor petycji Darrin Charlesworth napisał:


„Proszę zwołać natychmiastowe wybory powszechne, aby ludzie mogli zdecydować, kto powinien przeprowadzić nas przez bezprecedensowe kryzysy zagrażające Wielkiej Brytanii.

Chaos ogarniający rząd Wielkiej Brytanii jest bezprecedensowy. Ponad 40 ministrów zrezygnowało i nie ma dobrego przywództwa podczas kryzysu kosztów utrzymania, i rosnących cen energii.

Zobacz też:


Na Ukrainie trwa wojna; protokół Irlandii Północnej jeszcze bardziej zaszkodził naszym stosunkom z Europą; kraj stoi w obliczu recesji;

Wielka Brytania może przestać istnieć, ponieważ Szkocja dąży do niepodległości. To największy zestaw wyzwań, jakie widzieliśmy w naszym życiu. Niech ludzie zdecydują, kto prowadzi nas przez ten zamęt”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ukraińska uchodźczyni porzucona przez Brytyjczyka, który zostawił dla niej żonę. Teraz wraca do rodzinnego kraju
 Czytaj następny artykuł:
Wizz Air uruchamia nowe połączenia z UK do Polski