Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Już jutro ponad milion osób w UK otrzyma 324 GBP na swoje konta bankowe

Dodatek z tytułu kosztów utrzymania w wysokości 650 funtów został wprowadzony przez rząd na początku tego roku, aby pomóc brytyjskim gospodarstwom domowym zmagającym się z rosnącą inflacją i cenami energii.

Został on podzielony na dwie raty, z których pierwsza była wypłacana między lipcem a wrześniem, a ostatnia w listopadzie.


Zgodnie z rządowym harmonogramem ostatnia grupa osób kwalifikujących się do otrzymania drugiej części płatności w wysokości 650 funtów powinna zacząć ją otrzymywać od jutra.

Chodzi o osoby otrzymujące Child Tax Credit i Working Tax Credit.

Powinny otrzymać w ubiegłym tygodniu list od HM Revenue and Customs (HMRC) informujący ich, czy kwalifikują się do drugiej płatności z tytułu kosztów utrzymania.

Departament Pracy i Emerytur (DWP) już rozpoczął wypłacanie drugiej połowy dotacji na utrzymanie dla osób ubiegających się o określone świadczenia z DWP.

Jednak osoby otrzymujące Working Tax Credits i Child Tax Credits otrzymają te płatności później.


Mają oni otrzymać dopłatę w wysokości 324 GBP bezpośrednio z HMRC między 23 a 30 listopada.

HMRC automatycznie dokona drugiej płatności kosztów utrzymania na to samo konto bankowe, na które wnioskodawcy otrzymują ulgi podatkowe.

Osoby uprawnione nie muszą nic robić, aby otrzymać tę płatność.

Jeśli płatność nie dotrze do 7 grudnia i uważasz, że powinieneś otrzymać pieniądze, skontaktuj się z HMRC, aby zgłosić zaginięcie.

HMRC prosi wszystkich o poczekanie do tej daty, aby ich bank, towarzystwo budowlane lub kasa kredytowa miały czas na przetworzenie płatności.


Płatność z HMRC pojawi się na wyciągu bankowym jako „HMRC COLS”, a departament przypomina wszystkim, że nie muszą się o nią ubiegać.

Jeśli ktoś skontaktuje się z Tobą telefonicznie, SMS-em lub e-mailem, mówiąc inaczej, najprawdopodobniej jest to oszustwo – poinformowało HMRC.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pełna lista dodatków wypłacanych przed końcem roku w UK. Można otrzymać ponad 1000 GBP
 Czytaj następny artykuł:
UK nie może zależeć od imigracji. Czasy taniej siły roboczej muszą się skończyć, twierdzi Keir Starmer


Gorące Tematy

Boksy reklamowe