Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pełna lista dodatków wypłacanych przed końcem roku w UK. Można otrzymać ponad 1000 GBP

Miliony gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii kraju borykają się z wysokimi kosztami utrzymania tej zimy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w całym kraju zaczęły pojawiać się różne dodatki i wsparcie przeważnie dla najuboższych.


Dzieje się tak, gdy gwałtownie rosnące rachunki za energię i ceny żywności sprawiły, że wiele rodzin z trudem wiąże koniec z końcem.

W zeszłym miesiącu Urząd Statystyk Narodowych (ONS) poinformował, że połowa dorosłych w Wielkiej Brytanii ma trudności z opłaceniem rachunków za energię, spłatami kredytów hipotecznych i czynszu.

Rachunki za energię miały początkowo zostać zamrożone na 2500 funtów dla typowego gospodarstwa domowego na dwa lata, ale gwarancja ceny energii będzie obowiązywać tylko do kwietnia.

Brytyjski minister ogłosił w zeszłym tygodniu, że po tym terminie rachunki wzrosną do kwoty 3000 funtów.


Podczas jesiennego oświadczenia ogłoszono również kolejne wsparcie dla najbiedniejszych, ale nie podano jeszcze żadnych dat, kiedy zostanie ono wypłacone.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie wszystkich dodatków z tytułu kosztów utrzymania, które rząd wypłaci jeszcze przed Bożym Narodzeniem oraz informacja kto kwalifikuje się do każdej płatności.

8-23 listopada — dodatek 324 GBP

Osoby żyjące w UK otrzymują już płatność w wysokości 324 funtów na pokrycie kosztów utrzymania.

Jest to druga rata dodatku z tytułu kosztów utrzymania, który łącznie wynosi 650 funtów i ma pomóc w radzeniu sobie z rosnącymi kosztami utrzymania dla najbiedniejszych osób.


Płatności pojawią się na rachunkach bankowych odbiorcy zatytułowane jako numer ubezpieczenia społecznego, po którym następuje „DWP COL”.

Rząd poinformował, że pomoc w wysokości 324 funtów otrzymają osoby korzystające z następujących świadczeń:

 • Income-based Jobseekers Allowance
 • Income-related Employment and Support Allowance
 • Income Support
 • Working Tax Credit
 • Child Tax Credit
 • Pension Credit

23-30 listopada — dodatek 324 GBP dla osób pobierających child tax credit i working tax credit.

Kwalifikujące się gospodarstwa domowe otrzymujące child tax credit i working tax credit otrzymają drugą płatność z tytułu kosztów utrzymania później, bo od 23 listopada i powinny otrzymać ją do 30 listopada.

W przypadku odbiorców z HMRC płatności będą zatytułowane „HMRC COLS”.

Kolejne raty dodatku 400 GBP na rachunki za energię.

Od października wszystkie gospodarstwa domowe zaczęły otrzymywać zniżkę na rachunki za energię w wysokości 400 funtów. Wielu już otrzymało pierwszą ratę 66 GBP.

Rabat w wysokości 400 funtów, którym zarządzają dostawcy energii, będzie wypłacany w ciągu sześciu miesięcy, począwszy od października, aby zapewnić konsumentom wsparcie finansowe w miesiącach zimowych.

Do trzymania rabatu uprawnione są wszystkie gospodarstwa domowe w Anglii, Szkocji i Walii.

Gospodarstwa domowe automatycznie zobaczą zniżkę w wysokości 66 funtów na rachunkach za energię w październiku i listopadzie, wzrastającą do 67 funtów każdego miesiąca od grudnia do marca 2023 roku.

Świąteczny bonus DWP

Bonus świąteczny to jednorazowa, wolna od podatku wypłata 10 GBP, która jest wypłacana przed Świętami Bożego Narodzenia i wypłacana osobom, które otrzymają którekolwiek z kwalifikujących się świadczeń w kwalifikującym się tygodniu (zwykle w pierwszym pełnym tygodniu grudnia).

Istnieje 21 zasiłków, które kwalifikują do tego bonusu, nie jest on jednak przyznawanym osobom otrzymującym Universal Credit, chyba że otrzymują również jeden z kwalifikujących zasiłków.

Listopad/grudzień — Winter Fuel Payment i dodatek 300 GBP


Brytyjski rząd ogłosił na początku tego roku, że tej zimy gospodarstwa domowe emerytów otrzymają dodatkowe 300 funtów dodatku w ramach pakietu środków, które mają pomóc im w radzeniu sobie z gwałtownie rosnącymi rachunkami za energię.

Polityka została ujawniona przez byłego ministra finansów Rishiego Sunaka wraz z innymi dodatkami, w tym z dodatkiem 400 funtów do rachunków oraz jednorazową wypłatą 650 funtów dla około ośmiu milionów najbiedniejszych gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii.

Aby kwalifikować się do otrzymania tegorocznej Zimowej Dopłaty Paliwowej, musisz urodzić się w dniu 25 września 1956 r. lub wcześniej i mieszkać w Wielkiej Brytanii przez co najmniej jeden dzień w tygodniu od 19 do 25 września 2022 r.

Zobacz też:


Każdy, kto się kwalifikuje do otrzymania Winter Fuel Payment, otrzyma również 300 funtów dodatku na rachunki za energię dla emerytów.

W sumie osoby kwalifikujące się do tych pieniędzy otrzymają tej zimy od 250 do 600 funtów, w zależności od daty urodzenia i okoliczności.

Warm Home Discount

To kolejny program, który może pomóc w zimowych rachunkach. Jest to jednorazowa zniżka w wysokości 150 GBP na rachunek za prąd, płatna między październikiem 2022 r. a marcem 2023 r.

Można więc otrzymać ją przed świętami Bożego Narodzenia lub możliwe, że trzeba będzie poczekać do nowego roku.

Program został zmieniony w tym roku, więc nie ma już potrzeby ubiegania się o gotówkę. Zostanie on przyznany automatycznie osobom uprawnionym.


Jeśli mieszkasz w Anglii i Walii, kwalifikujesz się, jeśli otrzymujesz Guarantee Credit z Pension Credit lub masz niskie dochody i wysokie koszty energii.

Jeśli się kwalifikujesz, Twój dostawca energii elektrycznej zastosuje zniżkę do Twojego rachunku do 31 marca 2023 r.

Cold Weather Payment

Jest to dodatek w wysokości 25 funtów za okresy zimnej pogody od 1 listopada do 31 marca 2023 r. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konta bankowe w ciągu 14 dni.

W minione zimy niektórzy ludzie w częściach Wielkiej Brytanii, którzy regularnie doświadczali mrozów, otrzymywali trzy płatności, co oznacza dodatkowe 75 funtów.


Pieniądze trafiają do osób otrzymujących następujące świadczenia:
 • Pension Credit
 • Income Support
 • income-based Jobseeker’s Allowance
 • income-related Employment and Support Allowance
 • Universal Credit
 • Support for Mortgage Interest
Dodatek jest wypłacany, jeśli średnia temperatura w Twojej okolicy, zarejestrowana lub prognozowana, wynosi poniżej zera stopni Celsjusza przez siedem kolejnych dni.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Manchester United rozwiązał kontrakt z Cristiano Ronaldo ze skutkiem natychmiastowym
 Czytaj następny artykuł:
Już jutro ponad milion osób w UK otrzyma 324 GBP na swoje konta bankowe


Gorące Tematy

Boksy reklamowe