Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Manchester United rozwiązał kontrakt z Cristiano Ronaldo ze skutkiem natychmiastowym

Manchester United rozwiązał kontrakt z Cristiano Ronaldo ze skutkiem natychmiastowym.

W oświadczeniu klub napisał: „Cristiano Ronaldo ma opuścić Manchester United za obopólną zgodą, ze skutkiem natychmiastowym”.


„Klub dziękuje mu za ogromny wkład, wniesiony w ciągu dwóch okresów gry na Old Trafford. Strzelił 145 bramek w 346 występach i życzymy mu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego”.

„Wszyscy w Manchesterze United nadal koncentrują się na kontynuowaniu postępów zespołu pod wodzą Erika ten Haga i wspólnej pracy, aby odnosić sukcesy na boisku” – dodano.

Portugalczyk był zawodnikiem angielskiego klubu w latach 2003-2009 oraz ponownie od 31 sierpnia 2021 roku.

Według brytyjskich mediów Manchester United był wściekły z powodu krytyki Ronaldo pod adresem Erika ten Haga i właścicieli klubu podczas jego obszernego wywiadu z Piersem Morganem, który został wyemitowany w dwóch częściach w TalkTV w zeszłym tygodniu.


Ronaldo twierdził, że „nie szanuje” Erika ten Haga i oskarżył rodzinę Glazerów o to, że nie udało im się poprawić obiektów United na boisku treningowym klubu, odkąd Sir Alex Ferguson przeszedł na emeryturę w 2013 roku.

Po obejrzeniu obu części wywiadu władze United natychmiast zbadały możliwość rozwiązania kontraktu Ronaldo, który miał jeszcze siedem miesięcy do wygaśnięcia i był wart ponad 500 000 funtów tygodniowo.

United pomyślnie zakończyło kontrakt z Ronaldo, a 37-latek może teraz dołączyć do nowego klubu po zakończeniu mistrzostw świata.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Lewandowski nie strzelił karnego. Polska remisuje z Meksykiem na MŚ w Katarze
 Czytaj następny artykuł:
Pełna lista dodatków wypłacanych przed końcem roku w UK. Można otrzymać ponad 1000 GBP


Gorące Tematy

Boksy reklamowe