Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzeżenie dla osób płacących gotówką w supermarketach Tesco, Asda i Aldi

Ponad 1000 pracowników ochrony, którzy dostarczają gotówkę i monety do niektórych największych brytyjskich banków i supermarketów, zagłosowało za strajkiem w grudniu, zwiększając perspektywę potencjalnych niedoborów gotówki w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

48-godzinny strajk 1156 członków związku GMB, którzy pracują dla firmy ochroniarskiej G4S, ma się odbyć od 3 nad ranem 5 grudnia, po tym, jak 97% głosowało za akcją protestacyjną w sporze o płace.


Akcja protestacyjna w Wielkiej Brytanii może wpłynąć na dostawy gotówki i monet u klientów bankowych, takich jak Barclays, HSBC i Santander, oraz do supermarketów, w tym Tesco, Asda i Aldi.

Oznacza to, że osoby, które na ogół płacą gotówką mogą się spotkać z różnymi problemami, w tym brakiem możliwości otrzymania reszty.

Klientami G4S Cash Solutions są Barclays, Lloyds i HSBC, a także detaliści, w tym Tesco, Asda, Aldi, Morrisons i Boots, a także sieci pubów Wetherspoon's i Greene King.

Związek GMB powiedział, że będzie to pierwszy strajk w G4S, a 97% jego członków zagłosowało za podjęciem działań.


G4S Cash Solutions, część Allied International, początkowo zaoferowała członkom zamrożenie części wynagrodzenia, a następnie zaproponowała podwyżkę o 4,5%, a także ryczałtową premię opartą na zakontraktowanych godzinach, aby pomóc im przetrwać kryzys kosztów utrzymania.

GMB prosi firmę o 15% podwyżkę płac w imieniu swoich członków, aby uwzględnić rosnącą inflację, która w październiku wyniosła 11,1%.

Rzecznik G4S powiedział: „Kontynuujemy współpracę z naszymi pracownikami i ich związkami zawodowymi i mamy nadzieję na osiągnięcie polubownego porozumienia bez potrzeby akcji protestacyjnych”.

„W przypadku strajku mamy plany awaryjne, aby zminimalizować zakłócenia w usługach gotówkowych w całym kraju” - dodał.


Eamon O'Hearn, krajowy urzędnik GMB, powiedział: „Są to nisko opłacani pracownicy wykonujący niebezpieczną pracę, przekazując gotówkę, na której tak wielu z nas wciąż polega każdego dnia”.

„Wszystko, o co proszą, to płaca, za którą mogą żyć, z której mogą wyżywić swoje rodziny w te Święta Bożego Narodzenia. Personel G4S Cash zapewnia absolutnie niezbędną usługę. Jeśli zastrajkują, możemy spodziewać się prawdziwych niedoborów gotówki w okresie świątecznym”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Limit cen energii w UK wzrośnie do rekordowego poziomu
 Czytaj następny artykuł:
Lotniska w UK wprowadzą ogromne zmiany dotyczące bagażu podręcznego