Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Paciorkowiec w brytyjskiej szkole. Jedno dziecko zmarło

Jedno dziecko zmarło, a drugie zostało przewiezione do szpitala po zakażeniu rzadką bakterią w szkole podstawowej w Surrey w Wielkiej Brytanii.

W szkole należącej do kościoła anglikańskiego podjęto środki ostrożności, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń.


Wszyscy uczniowie i personel otrzymali silne antybiotyki od specjalistów z brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia.

Zmarłe dziecko – prawdopodobnie sześcioletnie – chodziło do pierwszej klasy szkoły podstawowej Ashford Church of England w Ashford w hrabstwie Surrey.

Według brytyjskich mediów we wtorek dzieci złapały inwazyjne zakażenie paciorkowcem grupy A (iGAS).

Bakteria – czasami nazywana anginą paciorkowcową – zwykle powoduje ból gardła lub wysypkę skórną i jest przenoszona przez kontakt fizyczny lub drogą kropelkową podczas kichania, lub kaszlu.


W bardzo rzadkich przypadkach infekcja może stać się inwazyjna i dostać się do części ciała, w których normalnie nie występują bakterie, co może być poważne.

Drugi uczeń, prawdopodobnie z tej samej grupy wiekowej, został przewieziony do szpitala z poważnymi objawami tej samej choroby, ale uznano, że wykazuje pozytywne oznaki wyzdrowienia.

Rzecznik brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia powiedział: „Specjaliści organizują zaoferowanie antybiotyków uczniom i personelowi szkoły w Surrey jako środek zapobiegawczy, po dwóch przypadkach inwazyjnej infekcji paciorkowcami grupy A (iGAS)”.

Zobacz też:


„Niestety, jeden uczeń ze szkoły podstawowej Ashford Church of England zmarł, a inny przebywa w szpitalu, ale wykazuje pozytywne oznaki powrotu do zdrowia”.

Dr Claire Winslade, konsultant ds. ochrony zdrowia w UKHSA South East, dodała: „Jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością o śmierci ucznia w Ashford Church of England School, a nasze myśli są z ich rodziną, przyjaciółmi i społecznością szkolną”.


„Przekazano rodzicom informacje na temat objawów iGAS, które obejmują wysoką gorączkę z silnymi bólami mięśni, ból w jednym obszarze ciała oraz niewyjaśnione wymioty lub biegunkę”.

„Każdy, kto ma takie objawy, powinien natychmiast zadzwonić pod numer NHS111”.

O tej porze roku zwykle występuje szereg innych chorób, dlatego zaleca się rodzicom, pracownikom szkół i przedszkoli, aby byli świadomi objawów.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Były pracownik zdradza tajemnice Czarnego Piątku i ukryte kody, na które należy zwrócić uwagę
 Czytaj następny artykuł:
Aldi i Lidl wydały pilne ostrzeżenia i proszą o zwrot lodów i sera