Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

12-letni chłopiec jadący e-skuterem zginął w wypadku z udziałem autobusu w Birmingham

12-letni chłopiec jadący na hulajnodze elektrycznej zginął w wypadku z udziałem autobusu w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Do tragicznego zdarzenia doszło przed McDonald's w rejonie Belchers Lane w Bordesley Green, tuż przed 8 rano we wtorek 6 grudnia.


West Midlands Ambulance Service wysłało na miejsce dwie karetki pogotowia i dwóch ratowników medycznych.

Zastali chłopca z krytycznymi obrażeniami i stało się jasne, że nic nie można zrobić, aby go uratować, i potwierdzono jego zgon na miejscu zdarzenia.

Rodzina nastolatka została poinformowana i jest wspierana przez specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy policji – poinformowała policja.

Detektyw Paul Hughes z jednostki dochodzeniowej policji w West Midlands powiedział: „To straszna tragedia dla rodziny i przyjaciół chłopca, a nasze myśli są teraz z nimi”.


„Rozmawialiśmy z wieloma świadkami, ale nadal chcemy porozmawiać z pasażerami autobusu, z którym jeszcze nie rozmawialiśmy, lub z osobami, które mogły uchwycić kamera samochodową to, co się wydarzyło”.

„Jeśli ludzie mają materiał filmowy, prosimy ich, aby nie udostępniali go w mediach społecznościowych, ale przesłali go do nas, abyśmy mogli dokładnie ustalić, co się stało”.

Każdy, kto ma informacje na temat tej tragedii, jest poproszony o kontakt z West Midlands Police, cytując numer sprawy 622 z 6 grudnia.

Po szokującej śmierci 12-latka radny z Birmingham wezwał do natychmiastowego zakazu hulajnóg elektrycznych.

Radny Shafique Shah powiedział: „Widzę wiele dzieci i młodych ludzi jeżdżących na e-hulajnogach do i ze szkół oraz na ulicach i to jest przerażające. Wydaje się, że dzieci z łatwością je chwytają, stało się to czymś, do czego aspirują”.

„Nie ma dobrego powodu, aby nadal lokalnie obsługiwać program e-skuterów (WMCA)”.


„Mały chłopiec stracił życie. Rodzice są zrozpaczeni. Potrzebujemy teraz całkowitego zakazu” - dodał.

Firma Voi, do której należała hulajnoga, potwierdziła, że współpracuje z West Midlands Police po tym, jak 12-letni chłopiec zginął w wypadku.

Na swojej stronie internetowej Voi informuje, że została wybrana przez West Midlands Combined Authority i Birmingham City Council do uruchomienia pilotażowego programu wynajmu hulajnóg elektrycznych w centrum miasta.

Zobacz też:


Od września 2020 r. ludzie mogą znaleźć e-hulajnogę i jeździć na niej za pośrednictwem aplikacji Voi, płacąc 1 GBP za odblokowanie i 20 pensów za minutę jazdy.

Chociaż program wzbudził obawy dotyczące bezpieczeństwa, jego popularność gwałtownie wzrosła. Około 32 obszary w całym kraju zleciło testy.


W West Midlands istnieją trzy strefy próbne w Birmingham City Centre, Coventry City Centre i West Bromwich City Centre.

Tylko osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają pełne lub tymczasowe brytyjskie prawo jazdy, mogą korzystać z tego środka transportu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamieszki w szkole w Wielkiej Brytanii. Placówka zaprzecza doniesieniom
 Czytaj następny artykuł:
Zdesperowany ojciec przywoził 5-letnią córkę trzy razy do szpitala, zanim zmarła na paciorkowca