Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromne różnice temperatur w Wielkiej Brytanii. Od -9 °C do 13°C

Najnowsze prognozy ostrzegają, że w niektórych częściach południowej Anglii dziś rano temperatura spadnie do -9°C, a Wielka Brytania doświadczy ogromnych różnić temperatur.

W niektórych miejscach dziś rano pojawiła się marznąca mgła – a brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia przedłużyła teraz trzeci poziom ostrzeżenia o zimnej pogodzie do godziny 9 rano w piątek.


W poniedziałek w wiosce Santon Downham w West Suffolk temperatura spadła do -9,8°C co było najzimniejszą nocą we wschodniej Anglii od 10 lat.

Jednak nie wszędzie w Wielkiej Brytanii ludzie odczują mróz.

Zmiana kierunku wiatru spowodowała, że ​​w Szkocji jest dość łagodnie, a temperatury w Aberdeenshire mogą sięgnąć 12 lub 13 stopni Celsjusza.


Ostrzeżenie UKHSA o zimnej pogodzie oznacza, że ​​​​ludzie są zachęcani do odpowiedniego ogrzewania domów i sprawdzania rodziny i przyjaciół, którzy mogą być narażeni.

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na obszarach, w których średnie temperatury są rejestrowane lub prognozowane poniżej 0°C przez siedem kolejnych dni, są teraz uprawnione do otrzymywania płatności za zimne dni, mającej pomóc w opłaceniu rachunków za ogrzewanie.

Rząd twierdzi, że płatności będą dokonywane dla domów w północno-wschodniej Anglii, Cumbrii, zachodniej Walii i Oxfordshire.


Agencja Środowiska natomiast wydała obecnie 34 ostrzeżenia powodziowe w całej Anglii, co oznacza, że ​​spodziewane są powodzie i należy podjąć działania zapobiegające im.

W Londynie burmistrz Sadiq Khan wydał ostrzeżenie o wysokim zanieczyszczeniu powietrza – wzywając osoby dojeżdżające do pracy do unikania niepotrzebnych podróży samochodem i korzystania z transportu publicznego lub roweru, jeśli to możliwe.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Santander oferuje 200 GBP na przejście na jego konto bankowe
 Czytaj następny artykuł:
Gospodarstwa domowe w UK dziś znów otrzymają zapłatę za zmniejszenie zużycia energii