Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szczury wielkości kotów terroryzują miasto w Wielkiej Brytanii

Ulice w jednym z największych miast w Wielkiej Brytanii są po zmroku nękane przez „szczury wielkie jak koty”, ponieważ nie są zbierane śmieci, a ulice są pełne odpadków.

Kod pocztowy B8 w Birmingham, na północny wschód od centrum miasta, okazał się najgorszym miejscem pod względem ilości tych szkodników.


Według władz lokalnych Alum Rock jest niekwestionowanym hotspotem dla szczurów i ma największą liczbę wezwań do zwalczania szkodników.

Teraz niektórzy handlowcy i firmy w obrębie kodu pocztowego wyjaśnili jeden z powodów.

Dwie firmy wyjaśniły, że bardzo często nie udaje się odebrać śmieci, a ludzie zostawiają odpady w miejscach publicznych. Tak dużo śmieci piętrzących się na ulicach, przyciąga gryzonie.

Kierownik baru z daniami na wynos i deserami powiedział, że biegające szczury są częstym zjawiskiem z powodu śmieci mieszkalnych i komercyjnych.


Jego bar może pochwalić się pięciogwiazdkową oceną higieny żywności – ale powiedział, że utrzymanie go staje się trudne nie z jego winy.

„Kiedy rada pomija odbiór śmieci, walają się one po ulicach. Właśnie przegapili tydzień, a nasze pojemniki nadal stoją na drodze za rogiem” - powiedział.

Według niego nie tylko pominięty odbiór stanowi problem. Z tyłu jego baru jest alejka, na której mieszkańcy wyrzucają swoje śmieci. Niektórzy wyrzucają czarne worki leżące na otwartej przestrzeni, podczas gdy inni rzucają śmieci luzem.

W alejce można zobaczyć kilka wielkich martwych sznurów, które leża tam na tyle długo, że ich ciała się rozkładają.


Inny biznesmen, który prowadzi zakład spożywczy, ale prosił o zachowanie anonimowości, wyjaśnił Birmingham Live, że to ludzie zostawiający swoje śmieci na otwartej przestrzeni prowadzą do ogromnego problemu ze szczurami.

„Widać, że jest tu dużo worków na śmieci” – powiedział mężczyzna, wskazując na główną drogę. „To duży problem”.

„Ludzie wyrzucają tu śmieci, a sklepy tracą, bo przyzwoici ludzie nie przychodzą tu, bo jest brudno”.

„Jest wiele problemów i tak jest od lat. Jest za dużo szczurów. Jeśli idziesz w nocy, są bardzo duże. Wyglądają jak koty” - dodał.


Zapytany o problem, przewodniczący rady ds. środowiska, Majid Mahmood, powiedział Birmingham Live, że niektóre problemy wynikają z zachowania ludzi. Dodał, że rada jest zdeterminowana, aby utrzymać teren w czystości.

„Alum Rock jest jednym z priorytetowych obszarów dla szerokiej gamy projektów i inicjatyw ulicznych, w które zainwestowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Obejmują one usługę Mobile Household Recycling Center (MHRC), Dni Love Your Environment i zespoły, które sprawdzają, aby ludzie nie zaśmiecali ulic” - powiedział.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważne zmiany w DWP, miliony osób w UK otrzymają do 1500 GBP miesięcznie
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair ogłasza nową trasę z UK. Loty już od kwietnia 2023 roku