Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Przerwy w dostawie prądu w UK. Setki domów pozbawione zasilania

Setki domów w Wielkiej Brytanii objętych usługą dystrybucji energii elektrycznej National Grid zostało dziś rano pozbawionych prądu.

Gospodarstwa domowe w Anglii i Walii odnotowały przerwę w dostawie energii w piątek rano.

Chociaż obszary te są obecnie obsługiwane przez usługę dystrybucji energii elektrycznej National Grid, przerwy w dostawie prądu nie mają związku z planem dotyczącym trzygodzinnych przerw w celu racjonowania energii.


W wielu z tych przypadków National Grid szacuje, że rozwiąże problem w ciągu kilkunastu godzin.

Przerwy w dostawie prądu miały miejsce w Staffordshire, West Midlands, Kornwalii, Cardiff, Devon, Derbyshire, Shropshire i Nottinghamshire.

Klienci mieszkający w tych regionach mogą dowiedzieć się, czy ich kod pocztowy został dotknięty, korzystając z ​​mapy udostępnionej na stronie internetowej National Grid.

Zobacz też:


Dziś rano największe skupisko przerw w dostawie prądu występowało w kodzie pocztowym B37, który obejmuje części Birmingham, Marston Green, Coleshill.

Dystrybutor poinformował, że 90 nieruchomości zostało pozbawionych prądu z powodu „incydentu niskiego napięcia”.

Na swojej stronie internetowej National Grid poinformował: „Te incydenty są zwykle mniejsze, bardziej zlokalizowane i mogą być powodem, dla którego niektórzy z twoich sąsiadów nadal mają prąd”.

Dodano, że problem powinien zostać rozwiązany jeszcze dziś.


W komunikacie podano również, że jeśli ktoś potrzebuje priorytetowej pomocy, powinien zadzwonić pod numer 0800 6783 105.

National Grid poinformowało, że przerwy w dostawie prądu były nieplanowane i nie są związane z usługą elastyczności zapotrzebowania National Grid, w ramach której gospodarstwa domowe otrzymują wynagrodzenie za podejmowanie różnych działań oszczędzających energię w godzinach szczytu.

Met Office natomiast wydało kilka porad, jak przygotować się na awarię prądu i jak sobie z nią poradzić.

Biuro meteorologiczne radzi, że dobrze jest mieć pod ręką zapas latarek i baterii na wypadek sytuacji awaryjnej oraz upewnić się, że telefon komórkowy jest naładowany, aby nadal można było dzwonić w sytuacji awaryjnej, podczas awarii zasilania.


Met Office dodało: „Jeśli elektryczność ma kluczowe znaczenie dla posiadanego sprzętu medycznego, skontaktuj się z operatorem sieci dystrybucyjnej […], ponieważ może on być w stanie umieścić Cię w swoim rejestrze gospodarstw priorytetowych”

Biuro meteorologiczne podało również, że w przypadku przerwy w dostawie prądu najlepiej nie otwierać lodówki i zamrażarki – aby pozostały zimne – zwracać uwagę na starszych lub wrażliwych sąsiadów i wyłączać urządzenia, takie jak żelazka, piekarniki, kominki elektryczne itp. tak, aby nie stanowiły potencjalnego zagrożenia po przywróceniu zasilania.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
38-letnia kobieta leżała martwa w swoim mieszkaniu w UK przez ponad trzy lata
 Czytaj następny artykuł:
W przyszłym tygodniu podwyżki opłat za brytyjski paszport