Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Alert pogodowy dla Anglii. Nadchodzą mrozy

Dla całej Anglii zostało wydane ostrzeżenie przed zimnem, a ludzie są zachęcani do ogrzania domów i sprawdzania osób bardziej narażonych na chłodne warunki.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 18:00 w niedzielę do godziny 18:00 we wtorek, a we wszystkich regionach spodziewane są zimne noce i przymrozki.


David Oliver, zastępca głównego prognosty Met Office, powiedział: „Od niedzieli do początku przyszłego tygodnia obszar wysokiego ciśnienia będzie dominował w pogodzie w Wielkiej Brytanii” .

„To przyniesie kilka zimnych nocy z powszechnym mrozem w całym kraju” - dodał.

Oczekuje się jednak, że w ciągu dnia temperatura wzrośnie do około 5-7 stopni Celsjusza, co jest prawie normalne o tej porze roku.

W ciągu tej zimy opublikowano już kilka alertów dotyczących zimna.


Eksperci z brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) i Met Office zachęcają ludzi do utrzymywania w domu co najmniej 18 stopni Celsjusza i zwracania uwagi na osoby najbardziej zagrożone skutkami zimnej pogody.

Osoby starsze oraz osoby z chorobami serca i płuc są szczególnie narażone, a według UKHSA „zimna pogoda może mieć poważne konsekwencje dla ich zdrowia”.

Dr Agostinho Sousa z UKHSA, który jest konsultantem w dziedzinie medycyny zdrowia publicznego, powiedział: „Ważne jest, aby sprawdzać rodzinę, przyjaciół i krewnych, którzy są bardziej narażeni na zimną pogodę”.

„Jeśli masz jakąś chorobę lub masz więcej niż 65 lat, ważne jest, aby spróbować ogrzać swój dom do co najmniej 18 ° C, jeśli możesz” - dodał.


UKHSA radzi też, że jeśli ludzie nie mogą ogrzać wszystkich pomieszczeń, z których korzystają, ważne jest, aby ogrzewać salon w ciągu dnia i sypialnię tuż przed pójściem spać.

Poinformowano też, że osoby zmagające się z rachunkami za ogrzewanie, mogą skorzystać z Simple Energy Advice, która zapewnia bezpłatne porady na temat efektywności energetycznej i dotacji krajowych, które są dostępne, aby pomóc ogrzać dom tej zimy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące rodzin w Anglii ma kilka dni na odebranie dodatku 325 GBP do wydania w supermarketach
 Czytaj następny artykuł:
600 000 osób w UK zapłaci grzywnę 100 GBP za brak zeznania podatkowego