Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące rodzin w Anglii ma kilka dni na odebranie dodatku 325 GBP do wydania w supermarketach

Dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych w Anglii może otrzymać do 325 GBP w postaci bezpłatnych bonów do supermarketów, które mają pomóc w pokryciu kosztów życia w kryzysie.

Pomoc jest częścią najnowszej dotacji w wysokości 421 milionów funtów zapewnianej przez rząd Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych.


Lokalne rady otrzymały część nowych funduszy, które następnie zostaną przekazane potrzebującym gospodarstwom domowym, aby pomóc im w pokryciu rosnących kosztów rachunków i żywności.

Każda rada otrzymuje inną wielkość finansowania w zależności od wielkości obszaru, liczby ludności i zapotrzebowania.

Pieniądze są następnie przekazywane najbiedniejszym gospodarstwom domowym w postaci gotówki lub kuponów do supermarketów.

Każda lokalna rada może jednak sama zadecydować, kto się kwalifikuje do pomocy i w jaki sposób ją przekaże potrzebującym.

Na przykład Rada Hrabstwa North Yorkshire daje ludziom bezpłatne e-kupony, które pomogą im zapłacić za żywność i inne niezbędne produkty w supermarketach.


Uprawnione gospodarstwa domowe mogą otrzymać do 325 GBP w postaci bezpłatnych bonów do supermarketów, w zależności od ich sytuacji.

Aby uzyskać pomoc, musisz skontaktować się z lokalną radą – ponieważ władze lokalne są odpowiedzialne za dystrybucję funduszy.

W zależności od okoliczności mieszkańcy tej okolicy mogą otrzymać pomoc pieniężną od 85 do 325 funtów, jeśli z członów rodziny otrzymuje:

 • Housing benefit
 • Council tax reduction
Osoby otrzymujące zasiłek mieszkaniowy w okresie od 26 sierpnia 2022 r. do 25 września 2022 r., które nie kwalifikowały się do drugiego świadczenia z tytułu kosztów utrzymania dla osób o niskich dochodach lub ulg podatkowych, otrzymają pojedynczy kupon elektroniczny o wartości 325 GBP.

Osoby, które uzyskały maksymalną zniżkę na opłacenie podatku lokalnego, otrzymają pojedynczy kupon elektroniczny o wartości 85 GBP.

Osoby, które spełniają oba z powyższych kryteriów zarówno dla zasiłku mieszkaniowego, jak i obniżki podatku lokalnego otrzymają również voucher o wartości 325 GBP.


Osoby mieszkające w North Yorkshire nie muszą ubiegać się o tę pomoc pieniężną. Każdy uprawniony otrzymał list do 16 stycznia.

List zawierał wszystkie potrzebne informacje oraz kod, który można wymienić na kupon do supermarketu.

Jednak mieszkańcy mają czas tylko do 15 lutego, aby wymienić swój kod na kupon, który można zrealizować w następujących supermarketach.

 • Aldi
 • Asda
 • Farm Foods
 •  Iceland
 •  Marks and Spencer
 • Morrisons
 • Sainsbury’s
 • Tesco
 • Waitrose

Co, jeśli nie mieszkam w North Yorkshire?

Każda rada lokalna powinna mieć własną wersję programu Household Support Fund i powinieneś się z nią skontaktować, aby dowiedzieć się więcej.

Przykładowo osoby mieszkające w Harrow w Londynie mogą ubiegać się o darmową gotówkę o wartości do 300 funtów.


Tymczasem mieszkańcy Nottinghamshire mogą otrzymać do 180 funtów.

Tysiące mieszkańców Shropshire kwalifikujących się do programu, otrzymują jednorazową płatność w wysokości 180 GBP.

Natomiast w Kensington i Chelsea gospodarstwa domowe mogą otrzymać do 150 funtów na pokrycie rachunków domowych, żywności i odzieży.

Jak ubiegać się o pomoc?

Każda rada ma inny proces i kryteria składania wniosków.

Zobacz też:


Najlepiej skontaktować się z lokalną radą, aby sprawdzić, jak ubiegać się o pomoc w Twojej okolicy.

W niektórych regionach osoby kwalifikujące się do otrzymania pomocy otrzymają ją automatycznie, jednak w innych muszą złożyć wniosek.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Sześć sposobów na zdobycie darmowej lub taniej żywności w supermarketach w Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Alert pogodowy dla Anglii. Nadchodzą mrozy