Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cztery miliony rodzin w UK otrzymają 45 GBP zniżki na rachunki za energię

Zgodnie z planami potwierdzonymi przez Jeremy'ego Hunta w jego dzisiejszym budżecie miliony gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii z licznikami przedpłatowymi nie będą już płacić więcej niż klienci korzystający z polecenia zapłaty.

Osoby korzystające z liczników przedpłatowych często należą do gospodarstw domowych o najniższych dochodach, ale płacą więcej, ponieważ firmy energetyczne przenoszą na nich koszty zarządzania licznikami.


Jednak od lipca klienci korzystający z takich liczników nie będą już płacić więcej niż gospodarstwa domowe korzystające z Direct Debit.

Ministerstwo finansów po raz pierwszy wydało oświadczenie w tej sprawie na początku tego tygodnia i poinformowało, że dzięki temu około czterech milionów gospodarstw domowych zaoszczędzi 45 funtów rocznie.

Szacuje się, że zmiana będzie kosztować podatników 200 milionów funtów.

Dzieje się tak po tym, jak regulator energetyczny Ofgem potwierdził, że zakaz przymusowego przełączania na liczniki przedpłatowe zostanie przedłużony „na czas nieokreślony”.


Zakaz został wprowadzony po dochodzeniu przeprowadzonym przez The Times, w którym stwierdzono, że British Gas wykorzystywał windykatorów do włamań do domów klientów znajdujących się w trudnej sytuacji w celu zainstalowania liczników.

Dziś minister finansów potwierdził również, że opóźnia podwyżkę rachunków za energię o 500 funtów.

Jeremy Hunt ogłosił zwrot w sprawie planowanego zmniejszenia dopłat do rachunków za energię w kwietniu.

Gwarancja ceny energii w Wielkiej Brytanii pozostanie na poziomie 2500 GBP przez kolejne trzy miesiące od kwietnia do czerwca, potwierdził minister finansów.


Według wcześniejszych planów rachunki za energię dla typowego gospodarstwa domowego miały wzrosnąć do 3000 funtów rocznie od kwietnia.

Zwrot rządu oznacza, że średnie roczne rachunki gospodarstwa domowego zostaną ograniczone do 2500 funtów, dzięki czemu przeciętne gospodarstwo domowe oszczędzi około 160 funtów.

Według Ofgem przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe liczy 2-4 osoby i zużywa 2900 kWh energii elektrycznej i 12 000 kWh gazu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Strajki kierowców autobusów w West Midlands
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania „NIE wejdzie w recesję” – minister finansów ogłosił wiosenny budżet