Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Strajki kierowców autobusów w West Midlands

Fot: Paul Burroughs - flickr
Tysiące pasażerów autobusów w Midlands stanęło w obliczu chaosu podróżniczego z powodu ogromnego strajku kierowców autobusów, który spowodował, że pracownicy uczniowie i studenci mieli problemy z dotarciem do celu.

Ponad 3000 kierowców, którzy są członkami związku zawodowego Unite, rozpoczęło dziś strajk z powodu niskich wynagrodzeń.


Strajki w National Express West Midlands miały się odbyć w czwartek 16 marca, ale zostały zawieszone, aby umożliwić członkom głosowanie nad lepszą ofertą, którą przedstawił pracodawca.

Oferta została odrzucona podczas kolejnego głosowania, dlatego wszystkie strajki rozpoczęły się w poniedziałek 20 marca.

Kierowcy odrzucili „ulepszoną ofertę” podwyżki płac o 14,3 procent, a także podwyżki wynagrodzenia świątecznego i noworocznego oraz wynagrodzenia za wypadki.

NX West Midlands powiedział, że pakiet podniósłby doświadczonemu kierowcy wynagrodzenie do prawie 33 000 funtów i odblokowałby ponad 900 funtów zaległego wynagrodzenia dla pełnoetatowego kierowcy.


Jednak sekretarz generalna Unite, Sharon Graham, powiedziała: „National Express jest niezwykle zamożną firmą i czerpie znaczne zyski z ciężkiej pracy naszych członków, którzy nie otrzymują wystarczającego wynagrodzenia za trudną i stresującą pracę, którą wykonują”.

„Firma musi wrócić z ofertą, którą nasi członkowie mogą zaakceptować” - dodała.

Akcja protestacyjna została podjęta przez ponad 3200 kierowców i ponad 200 inżynierów,


Większość usług dzisiaj nie działała i jeździ tylko kilka autobusów głównie obsługujących duże szpitale.

National Express wezwał ludzi, aby nie próbowali podróżować autobusami, chyba że „naprawdę muszą”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy tracą 11 000 funtów rocznie z powodu stagnacji płac
 Czytaj następny artykuł:
Cztery miliony rodzin w UK otrzymają 45 GBP zniżki na rachunki za energię