Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DWP wzywa ludzi do ubiegania się o 201 funtów dodatku tygodniowo

Departament Pracy i Emerytur (DWP) ostrzega, że ​​wiele osób w Wielkiej Brytanii może stracić dodatki, które wkrótce będą warte nawet 201 funtów tygodniowo.

W tweecie w piątek ministerstwo wezwało ludzi do sprawdzenia swoich uprawnień do otrzymywania świadczenia Pension Credit, ponieważ osoby, które przekroczyły wiek emerytalny i mają niskie dochody, mogą stracić ten dodatek, jeśli nie złożą wniosku.


Informacja pojawiła się po tym, jak Age UK niedawno oszacowało, że dla około jednej trzeciej (34%) emerytów uprawnionych do ubiegania się o Pension Credit wciąż brakuje gotówki.

Pension Credit to wolne od podatku świadczenie dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i mieszkają w Wielkiej Brytanii.

Płatność uzupełnia tygodniowy dochód do gwarantowanego minimalnego poziomu, a od przyszłego miesiąca będzie to 201,05 GBP dla samotnych emerytów lub 306,85 GBP dla par.

O dodatek mogą się starać osoby, które otrzymują:

  • emeryturę państwową
  • inne emerytury
  • zarobki z tytułu zatrudnienia i samozatrudnienia
  • większość świadczeń z zabezpieczenia społecznego, na przykład zasiłek opiekuńczy

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą nawet się kwalifikować do dodatku emerytalnego, jeśli nie opłacali składek na ubezpieczenie społeczne, mają oszczędności lub niewielką emeryturę, mieszkają z dorosłą rodziną i/lub posiadają własny dom.

DWP poinformowało, że istnieje wiele nieporozumień, które mogą zniechęcać ludzi do ubiegania się o Pension Credit.

Ministerstwo wyjaśniło, że ​​osoby w wieku emerytalnym mogą być uprawnione do zasiłku emerytalnego, nawet jeśli mają skromne oszczędności lub dochód emerytalny, lub posiadają własny dom.


Dodatkowo przyznanie kredytu emerytalnego może zapewnić dostęp do szeregu innych świadczeń, takich jak pomoc w pokryciu kosztów mieszkaniowych, podatek lokalny, rachunki za ogrzewanie, a dla osób w wieku 75 lat lub starszych, czy bezpłatny abonament telewizyjny.

Aby dowiedzieć się więcej na temat uprawnień do otrzymania Pension Credit lub aby złożyć wniosek, można skorzystać z tego linku.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dostawca energii w UK oferuje klientom 50 GBP gotówki
 Czytaj następny artykuł:
Specjaliści podali werdykt w sprawie twierdzeń, że Polka może być Madeleine McCann